Aktualności

Design ma znaczenie - wzornictwo stolarki marki MS więcej niż OKNA

11.02.2019

Coraz częściej wybierając stolarkę okienną zwracamy uwagę nie tylko na jej parametry, ale też na to, jak okna wyglądają i czy pasują do budynku. Rezygnujemy z bieli i standardowych profili na rzecz rozwiązań ciekawszych. A tych MS więcej niż OKNA oferuje mnóstwo.

Wybierając okna inwestorzy zazwyczaj koncentrują się na ich właściwościach. Porównują parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej, sprawdzają okucia i to jak skutecznie chronią one przed potencjalnym włamaniem, pytają o wytrzymałość i konserwację. Baczną uwagę zwracają również na cenę. Ale czy tylko? Absolutnie nie.

Coraz częściej, kupując okna zwracamy uwagę również na to, jak one wyglądają i czy pasują do stylu architektonicznego budynku. Nie chcemy ograniczać się do rozwiązań sztampowych. Szukamy więc modeli i funkcjonalnych, i ładnych. Tu znaczenie ma przede wszystkim kształt profili, kolor i detale.

Kształt profili

Tylko pozornie okna to jedynie rama i przeszklenie. Kiedy przyjrzymy się im bliżej zauważymy jak bardzo mogą się one różnić. Zacznijmy od profili. Są takie, które wyróżniają się prostą, minimalistyczną linią i takie o zaokrąglonych, subtelnych krawędziach. Takie na wskroś nowoczesne i kompletnie klasyczne. MS więcej niż OKNA proponuje je wszystkie.

Okna ALU LOOK, przyciągają wzrok nowoczesnymi, kanciastymi krawędziami. Efekt wzmacnia łączenie profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym - i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli tę technologię.

Doskonale czarne okna to najnowszy hit w stolarce okiennej. Proponowane przez MS więcej niż OKNA ALU LOOK w okleinie Jet Black matt CC+ doskonale wpisują się w ten trend, jednocześnie zapewniając ochronę przed ucieczką ciepła, izolację akustyczną i ochronę antywłamaniową

Okna MS evolution [82], z kolei, charakteryzują się zaokrąglonymi liniami masywnych 6-komorowych profili SALAMANDER w klasie A. Solidne, szerokie ramy pasują do klasycznych i stylizowanych rezydencji. Inną stylistyką wyróżniają się okna Wood Look. Łączone pod kątem prostym profile, oklejone specjalnymi foliami do złudzenia przypominają naturalne drewno. Szczególnie chętnie wybierają je właściciele domów jednorodzinnych.

Kolory okien

Nie mniej ważnym wyznacznikiem estetyki okien jest ich kolorystka. W tej dziedzinie zmieniło się wyjątkowo dużo. Uniwersalna biel jest jedynie jednym z wielu wariantów.

Trzy nowe folie z serii Woodec, wyróżniają się wyraźną strukturą drewna i do złudzenia przypominają naturalne usłojenie

Obecnie MS więcej niż OKNA proponuje niemal 50 różnych folii. Wśród nich nie brakuje wzorów inspirowanych drewnem. Uwagę warto zwrócić na nowości z serii Woodec (Turner Oak, Alpine i Concrete), które wyróżniają się wyraźną strukturą drewna.

Okna z serii Wood Look, dzięki zastosowaniu folii najwyższej jakości do złudzenia przypominają naturalne drewno, zachowując jednocześnie wszystkie walory stolarki PVC

Rosnącą popularnością cieszą się również folie jednobarwne - zwłaszcza te w modnych odcieniach szarości i odwzorowujące metale (Alux Db, Metbrush Alu czy Antracyt). Hitem jest również czerń. Okleina Jet Black matt CC+, oprócz tego, że świetnie wygląda, skutecznie zabezpiecza profile przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Co warte uwagi - okna mogą być utrzymane jednocześnie w dwóch kolorach - innym ze strony zewnętrznej, a innym z wewnętrznej. I to w różnych strukturach powierzchni. Matowe i satynowe wykończenie pasuje do wzorów jednobarwnych, te z trójwymiarową strukturą - do drewnopodobnych, zaś z efektem szczotkowania - do oklein inspirowanych metalem.

Niewidoczne zgrzewy

Ostatnim elementem decydującym o estetyce okien są detale, w tym okucia, ramki międzyszybowe i klamki utrzymane w wielu wybarwieniach. Warta uwagi jest również najnowsza innowacja technologiczna, jaką wprowadziła firma - zgrzewu bezwypływkowego. Umożliwia ona uzyskanie bardzo wąskiej spoiny (znacznie mniej widocznej niż tradycyjny sposób łączenia na "V" wykonywany na standardowych zgrzewarkach), bez najmniejszych śladów obróbki mechanicznej powierzchni. W tej innowacyjnej technologii produkowane są wszystkie kolorowe okna i drzwi tarasowe z linii MSline+ AD/MD oraz MS evolution [82].

Kolorowe profile z linii MSline+

źródło i zdjęcia: MS więcej niż OKNA

Design ma znaczenie - wzornictwo stolarki marki MS więcej niż OKNA

Firma powiązana:

MS więcej niż OKNA

Telefon 59 84 10 800
www.ms.pl
info@ms.pl

MS więcej niż OKNA
Zobacz produkty: