Aktualności

Der Ultraflache 54 - nowy wpust podłogowy marki Kessel

08.02.2019

Specjalista w zakresie odwadniania, firma Kessel, rozszerza swój asortyment wpustów podłogowych do pryszniców o nowy model: "Der Ultraflache 54", który posiada najniższą konstrukcję na rynku i uzupełnia serię "Der Ultraflache 79".

Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Nowe wpusty podłogowe "Der Ultraflache" stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz przy remontach obiektów już istniejących. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych. Posiadają boczny odpływ, wyjmowany syfon montowany w nasadce oraz, w zależności od modelu, dołączoną do zestawu lub fabrycznie zamontowaną matę hydroizolacyjną bądź zaciskany kołnierz z zamontowaną matą hydroizolacyjną. W ten sposób możliwe jest wykonanie w sposób łatwy i pewny uszczelnień alternatywnych zgodnych z normą DIN 18534-1 dla klasy działania wody do W3-I.

Nieskomplikowana zabudowa dzięki dopasowanemu osprzętowi

Kessel dzięki szerokiemu asortymentowi oferuje wiele możliwości zastosowania wpustów w różnych sytuacjach budowlanych, jako że wpusty łazienkowe "Der Ultraflache" dostępne są w wysokościach całkowitych zabudowy w zakresie: 63 – 121 mm ("Der Ultraflache 54"), 88 – 145 mm oraz 129 – 184 mm ("Der Ultraflache 79").

Poza tym do wpustów oferowany jest odpowiednio dostosowany osprzęt jak chociażby mechaniczny, łatwy do czyszczenia syfon z zamknięciem wodnym i zabezpieczeniem przeciwzalewowym. Zapobiega on rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów i w połączeniu z ryglowaną nasadką Lock&Lift  stanowi niezawodne zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym do 0,1 bara. Dodatkowo instalatorzy mają do dyspozycji nowe elementy ułatwiające montaż. Za ich pomocą możliwe jest dokładne wypozycjonowanie korpusu i w ten sposób zapewnienie dokładnej zabudowy.

źródło i zdjęcia: Kessel

Der Ultraflache 54 - nowy wpust podłogowy marki Kessel

Firma powiązana:

Kessel

Telefon 71 774 67 60, 71 774 67 62
www.kessel.pl
kessel@kessel.pl

Kessel
Zobacz produkty: