Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Konkurs "Wnętrze Roku Pfleiderer" oficjalnie rozpoczęty!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2019-02-07

Wystartowała pierwsza edycja konkursu dla architektów, inwestorów i wykonawców "Wnętrze Roku Pfleiderer 2019". Realizacje, w których zastosowano materiały Pfleiderer, można zgłaszać do 31 października br. rejestrując je na platformie wnetrzeroku.com

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych, w pełni ukończonych realizacji w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej. Organizatorowi zależy na promowaniu i nagradzaniu biur architektonicznych oraz firm, które pracują z produktami Pfleiderer.

"Wnętrze Roku Pfleiderer" to także świetna okazja do przyjrzenia się aktualnym trendom w aranżacji przestrzeni, w której spędzamy czas poza domem. Jak wygląda wnętrze praktyczne, komfortowe a jednocześnie modne? Odpowiedzi na to pytanie będzie szukało profesjonalne jury - dziewięć ekspertek, które design znają od podszewki.

- "W konkursie "Wnętrze Roku Pfleiderer" chcemy zaprezentować i docenić najlepsze realizacje w obszarach, które nie zawsze są uwzględniane w konkursach branżowych, a które zasługują na uznanie. Projektowanie przestrzeni publicznych, komercyjnych, np. dla branży HoReCa czy służby zdrowia, wymaga ogromnej wiedzy, znajomości materiałów i przepisów. Takie wnętrza także powinny być nie tylko użyteczne ale i atrakcyjne wizualnie. Wraz z zespołem doświadczonego jury poszukujemy właśnie takich projektów, które skutecznie łączą obie te cechy" - komentuje Nina Giergowska, Koordynator Działu Obsługi Obiektowej Pfleiderer.

Jury konkursowe

Do jury Pfleiderer zaprosił zespół o wszechstronnej wiedzy z różnorodnych dziedzin, m.in. architektury, biznesu, designu, nieruchomości. Dziewięć specjalistek łączy wspólna pasja - aranżacja wnętrz. Kunszt autorów projektów oceni jury w następującym składzie:

Agnieszka Bielaska

Agnieszka Bielaska - absolwentka Politechniki Krakowskiej i Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid. Prowadzi pracownię Asymetria Interior, która jest częścią biura IMB Asymetria dedykowaną architekturze wnętrz. Brała udział w wielu polskich i międzynarodowych inwestycjach biznesowych, pracując w dużych, wielobranżowych grupach projektowych.

Zuza Dominów

Zuza Dominów - Relationship Manager Homebook.pl. Pracowała jako redaktor w magazynach wnętrzarskich, ale od 7 lat jest związana z mediami internetowymi. Tworzyła portal Foorni. Wielka fanka realizacji i projektów polskich architektów. Współtworzy jedyny w Polsce prestiżowy album Homebook Design, prezentujący realizacje rodzimych biur projektowych.

Anna Duma

Anna Duma - Country Origameo Director w HB Reavis. Anna zarządza polskim zespołem Origameo, który wspiera klientów HB Reavis w tworzeniu funkcjonalnych, innowacyjnych i pięknych biur dopasowanych do oczekiwań pracowników. Jako ekspert w zakresie HR, posiada bogate doświadczenie w budowaniu strategii workplace i marki pracodawcy czy w obszarze szkoleń i rozwoju.

Nina Giergowska

Nina Giergowska - z zawodu socjolog, psycholog biznesu, od kilkunastu lat związana zawodowo z branżą wykończenia wnętrz. Menedżer ds. Projektów oraz Koordynator Działu Obsługi Obiektowej we Pfleiderer Polska. Odpowiedzialna jest za współpracę z architektami, inwestorami i firmami wykonawczymi.

Ewa Kozioł

Ewa Kozioł - redaktor naczelna portalu Dobrzemieszkaj.pl, magazynów: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni. Redaktor portalu dla architektów Archiconnect.pl, współtworzy merytorycznie takie wydarzenia jak Forum Dobrego Designu czy 4 Design Days.

Barbara Kura

Barbara Kura - architekt. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 40 lat pracuje jako czynny architekt we Wrocławiu. Początkowo w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia, następnie w Inwestprojekt Wrocław i w Spółdzielni Autorskich Pracowni Architektonicznych. Od 2006 r. jest członkiem zespołu projektowego w Archicom Studio Projekt.

Anna Laskowska

Anna Laskowska - pełni funkcję Design&Project Manager w New Construction Department Orbis S.A., w którym odpowiada za koordynację projektów pod kątem zgodności ze standardami marki oraz za ich opiniowanie pod kątem designu. Ze spółką związana od 2014 r., w tym czasie odpowiedzialna była m.in. za rebranding i modernizacje istniejących hoteli, koordynację z ramienia Inwestora budowy nowych obiektów m.in. Ibis Gdańsk Stare Miasto oraz wdrażanie nowych standardów marki.

Katarzyna Paszylk

Katarzyna Paszylk - twórczyni Akademii Artystycznej Kappa - obecnie Szkoły Projektowania i Inicjatyw Twórczych Kappa. Wykładowca projektowania wnętrz z 10-letnim doświadczeniem. Rocznie kształci około 120 absolwentów tego kierunku, a wielu z jej podopiecznych prowadzi aktywne życie zawodowe w charakterze projektanta wnętrz. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i pasji nauczania powstała niejedna wiodąca na rynku pracownia projektowa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z indywidualnymi realizacjami, prowadziła także realizacje komercyjne.

Katarzyna Rzehak

Katarzyna Rzehak - krytyk designu, z wykształcenia historyk sztuki, zajmuje się prognozowaniem trendów. Od 7 lat jest dyrektor kreatywną w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem. Wykładowca studiów podyplomowych Total Design Management prowadzonych przez IWP i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 6 lat prowadzi w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego konkurs Dobry Wzór, który corocznie dostarcza wiedzy o poziomie designu na polskim rynku.

Kategorie konkursowe

Obiekty zrealizowane, po odbiorze końcowym wykonane w okresie 01.01.2018 - 31.10.2019, mogą być zgłaszane w ośmiu kategoriach. Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekają nagrody finansowe, z kolei w każdej kategorii przyznane zostanie jedno wyróżnienie nagrodzone wyjazdem organizowanym przez Pfleiderer dla maksymalnie 2 osób - autorów projektu. Kategorie są następujące:

  • Wnętrza hotelowe - hotele, pensjonaty, aparthotele
  • Opieka zdrowotna - szpitale, hospicja, senatoria, apteki, przychodnie,
  • Wnętrza biurowe,
  • Budynki edukacji zbiorowej - przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe,
  • Wnętrza HoReCa - restauracje, bary, puby,
  • Wnętrza użyteczności publicznej,
  • Handel detaliczny i sieci handlowe Spa i Sport - siłownie, fitness, baseny, stadiony, centra Spa&Wellnes.

Platforma zgłoszeń konkursowych

Więcej szczegółów

źródło i zdjęcia: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny