Aktualności

Villeroy & Boch sentymentalnie: płytki Opulent Chic z barokową ornamentyką

02.11.2012

Bogactwo i przepych, ale bez nadmiernego blichtru. To Opulent Chic – kolekcja płytek Villeroy & Boch z intrygującymi, barokowymi zdobieniami. Ciepłe odcienie kremowego, cappuccino i brązowego wspaniale współgrają ze złotymi ornamentami wprowadzając do współczesnych wnętrz powiew finezji i luksusu z minionych epok.

Kolekcja płytek ściennych i podłogowych Opulent Chic to ukłon w stronę XVII-wiecznej Europy: wytwornych, pałacowych wnętrz i artystycznej sztuki rzemieślniczej na najwyższym poziomie. Villeroy & Boch połączył bogate, barokowe tradycje z materiałami najlepszej jakości, w efekcie czego powstała kolekcja Opulent Chic – luksus w nowoczesnym wydaniu.

Opulent Chic zaczyna się od ściany. Płytki podstawowe dostępne są w modnym formacie 30 x 90 cm, w ciepłych odcieniach: kremowym, cappuccino i brązowym. To doskonała baza dla płytek dekoracyjnych z bogatą, barokową ornamentyką. Sprawdzą się w każdej aranżacji, również w mniejszych pomieszczeniach, które optycznie zyskują dzięki złotym motywom odbijającym światło.

W klasycznych wnętrzach, płytki dekoracyjne mogą odegrać epizodyczną rolę interesującego akcentu przełamującego jednolite tło. Bardziej odważnym użytkownikom, Villeroy & Boch poleca ornamenty w roli głównej, w której kremowo-złote lub brązowo-złote płytki wypełnią całą ścianę. Dostępne w tej samej kolorystyce listwy dekoracyjne o wymiarach 10 x 90 cm, spotęgują możliwości aranżacyjne.

Villeroy & Boch nie zapomniał o podłodze. Alternatywą dla jednolitych powierzchni jest ręcznie wykonana mozaika gresowa ze złoto-brązową ornamentyką. Jej zdobienia wyglądają szczególnie efektownie w świetle dziennym, gdy odbijają się od nich promienie słońca. Mozaika dostępna jest w formacie 30 x 30 cm i może być układana również na ścianach.

Dla tradycjonalistów, Villeroy & Boch przygotował płytki gresowe w wykończeniu lappato, w odcieniu ciemnego brązu i w dwóch formatach: 30 x 30 cm i 30 x 60 cm. Kolekcję Opulent Chic uzupełniają listwy gzymsowe i cokoły, wraz z pasującymi do nich narożnikami. Są dostępne w dwóch kolorach: kremowo-złotym i brązowo-złotym.

Villeroy & Boch sentymentalnie: płytki Opulent Chic z barokową ornamentyką, informacje produktowe:

  • Materiał: płytki ścienne: szkliwione, płytki podłogowe: gres porcelanowy
  • Format [cm]: płytki ścienne: 30 x 90; płytki podłogowe: 30 x 30; 30 x 60
  • Kolory: płytki ścienne: kremowy, cappuccino, brązowy; płytki podłogowe: ciemny brąz
  • Powierzchnia: płytki ścienne: jedwabisty mat; płytki podłogowe: wykończenie lappato
  • Dekory: płytki dekoracyjne ścienne 30 x 90 oraz listwy dekoracyjne 10 x 90: kremowo-złote, brązowo-złote; mozaika 30 x 30, złoto-brązowa
  • Akcesoria: listwy gzymsowe 10 x 30 cm i narożniki gzymsu 2 x 10 cm w kolorach kremowo-złotym, brązowo-złotym; cokoły 15 x 60 cm i narożniki cokołu 2 x 15 cm w kolorach kremowo-złotym i brązowo-złotym. 

Źródło: Villeroy & Boch

Więcej

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch