Aktualności

Deante partnerem programu Wzornictwo Plus Przemysł

29.10.2012

W środę, 17 października, w łódzkim Domku Ogrodnika oficjalnie zainaugurowano wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych realizowanych dla przemysłu w ramach programu Wzornictwo Plus Przemysł. Strategicznym partnerem programu jest firma Deante, która od lat aktywnie angażuje się w działania wpierające młodych projektantów.

Wzornictwo Plus Przemysł to program prowadzony od siedmiu lat na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego celem jest kształcenie praktycznej umiejętności współpracy młodych projektantów z przemysłem i inwestorami.

W ramach programu realizują oni projekty produktów w ścisłej współpracy z największymi producentami działającymi na polskim rynku, w tym dla firmy Deante, która jest strategicznym partnerem programu.

Partnerstwo to jest jednym z elementów wspierania przez Deante młodych, polskich projektantów. Firma współpracuje z nimi przy opracowywaniu nowych modeli produktów marki, czego doskonałym przykładem jest kolekcja zlewozmywaków MODERN. Za jej niecodzienne wzornictwo odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat – absolwentka łódzkiej ASP oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce.

Współpraca z artystką zaowocowała ekskluzywną serią produktów o najwyższym standardzie, łączącą w sobie najnowsze trendy branży. W listopadzie, do sprzedaży trafi też kolekcja zlewozmywaków projektu innej artystki z łódzkiej uczelni – Bogumiły Zawady. Rapsodia to linia niezwykle innowacyjnych produktów granitowych o oryginalnym kształcie komór, których brzeg łagodnie przechodzi w ociekacz, tworząc praktyczną powierzchnię ułatwiającą codzienne prace w kuchni.

Deante partnerem programu Wzornictwo Plus Przemysł, z myślą o młodych adeptach wzornictwa przemysłowego, firma Deante zorganizowała też konkurs „Projekt produktu z najwyższej półki”. Dał on studentom i absolwentom uczelni wzorniczych z całej Polski możliwość przygotowania projektów produktów, takich jak zlewozmywaki i baterie łazienkowe w ścisłej współpracy z przedstawicielami firmy Deante. Dzięki temu poznali wymogi technologiczne produkcji i są w stanie lepiej przystosować swoje projekty do ich do potencjalnego wdrożenia.

Firma Deante docenia młodych twórców i wspiera ich rozwój poprzez współpracę przy tworzeniu nowych produktów marki oraz aktywnie angażując się w przedsięwzięcia takie, jak program Wzornictwo Plus Przemysł. W trakcie tegorocznej, drugiej już edycji wystawy prac studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowane zostaną projekty produktów, wnętrz i komunikacji wizualnej przygotowane dla inwestorów, w tym projekt, który zwyciężył w konkursie Deante.

Podobne wydarzenia to dla młodych designerów doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia niezbędnego do owocnej współpracy z przemysłem – mówi Katarzyna Dietrich – Kierownik Działu Marketingu Deante –  Nam zaś dostarczają one przede wszystkim mnóstwa inspiracji i pokazują kierunki, w których będzie się rozwijało wzornictwo. Mamy też możliwość poznania najzdolniejszych, młodych artystów, z którymi być może będziemy mieli możliwość współpracować w przyszłości.

Źródło: Deante

Więcej

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante