Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Zdrowo buduj i mieszkaj! Premiera kolekcji Green Living

Pfleiderer dba o zrównoważone i przyjazne dla środowiska zastosowanie płyt drewnopochodnych w inwestycjach budowlanych. Produkt Pfleiderer - LivingBoard, który jest klejony bez użycia formaldehydu gwarantuje szczególnie niski poziom emisji lotnych związków organicznych. Dlatego został mu przyznany, między innymi, znak ekologiczny „Błękitny Anioł”.

Zdrowo buduj i mieszkaj! Premiera kolekcji Green Living
PFLEIDERER Polska sp. z o.o. Drewnopochodna płyta budowlana MFP
www.pfleiderer.pl
PFLEIDERER Polska sp. z o.o. Drewnopochodna płyta budowlana MFP
www.pfleiderer.pl
Dane kontaktowe:
Zobacz firmę w innym dziale: Blaty kuchenne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zdrowe i bezpieczne powietrze w domach przez wiele lat

Na targach BAU odbywających się w Monachium, Pfleiderer, jeden z wiodących producentów płyt drewnopochodnych w Europie, kolejny raz potwierdzi pozycję lidera w zakresie zrównoważonej produkcji materiałów niskoemisyjnych. W strefie Green Living, na stoisku B5.320, przedstawione zostaną różne wersje płyty LivingBoard klejonej bez użycia formaldehydu. Materiał charakteryzuje się, między innymi, niską emisją lotnych związków organicznych.

W ostatnich latach zrównoważone budownictwo jest bardzo popularne. Do produkcji swoich rozwiązań Pfleiderer używa wyłącznie drewna pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej. W serii LivingBoard użyte są spoiwa całkowicie wolne od formaldehydu. Oznacza to, że płytę wiórową cechuje wyjątkowo niska emisyjność, co zapewnia wysoką jakość powietrza w domowym zaciszu - tłumaczy Claus Seemann, Head of Core Product Management Pfleiderer.

LivingBoard polecany do konstrukcji drewnianych

Oprócz odpowiedzialnego procesu produkcyjnego, dzięki swoim parametrom fizycznym linia LivingBoard, spełnia wysokie wymagania dla materiałów wykorzystywanych w konstrukcjach drewnianych. Polecana jest szczególnie do zastosowania w budynkach o konstrukcji drewnianej, wykończeniach wnętrz, a także na zewnętrznych konstrukcjach budynków.

- LivingBoard można stosować niezależnie od kierunku. Zapewnia również o 80% wyższą wytrzymałość na zginanie w płaszczyźnie poprzecznej do kierunku, w którym płyta została wyprodukowana - wyjaśnia Claus Seemann.

Wytwarzane są cztery wersje tej zrównoważonej płyty wiórowej. Typ P5 nadaje się do stosowania w środowisku wilgotnym i może być w takich warunkach również wykorzystywany jako drewnopochodny element konstrukcyjny. Firma Pfleiderer opracowała również dwie inne wersje do stosowania w trudnych i niesprzyjających warunkach, co umożliwia nieszlifowana powierzchnia „contiprotect".

- Dzięki wysokiej jakości nieoszlifowanej powierzchni „face contiprotect”, płyty LivingBoard typu P5 i P7, pochłaniają wilgoć ze znacznym opóźnieniem, mogą być więc również stosowane jako elementy konstrukcyjne - zaznacza Claus Seemann.

Ekologiczna linia LivingBoard

LivingBoard ze znakiem ekologicznym "Błękitny Anioł"

Linia LivingBoard wytwarzana jest z drewna zielonego, takiego jak świerk i jodła, a także z tartacznych produktów ubocznych. Wykorzystane drzewne produkty leśne posiadają certyfikaty FSC® lub PEFC™ (FSC-C011773, PEFC/04-32-0828). Ze względu na brak formaldehydu w spoiwie, stopień emisyjności tego naturalnego materiału budowlanego jest 70% poniżej obowiązującej normy E1. Dzięki ogólnie niskiej emisji LZO, linia LivingBoard otrzymała znak ekologiczny "Błękitny Anioł". Materiał spełnia zatem wysokie standardy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach i jest alternatywą dla płyt OSB.

Płyta wiórowa otrzymała również certyfikat „Premium Quality”, przyznawany przez niemieckie stowarzyszenie badające jakość płyt drewnopochodnych Qualitätsgemeinschaft Holzwerkstoffe e.V. Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa („Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen” – DGNB), która jest wiodącą organizacją działającą na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa, włączyła również produkty Pfleiderer do swojego cieszącego się uznaniem systemu informacji o materiałach o nazwie DGNB Navigator.


źródło i zdjęcia: Pfleiderer