Aktualności

Nowoczesność i klasyka w salonowych wnętrzach

08.01.2019

Salon to wizytówka naszego domu, bowiem to w nim podejmujemy gości. To także miejsce, w którym domownicy wspólnie spędzają czas, rozmawiając, oglądając telewizję lub spożywając posiłki, gdyż dziś jest często dużą, otwartą przestrzenią z wydzielonym aneksem kuchennym i jadalnią. Zaprojektowanie i wyposażenie salonu to spore wyzwanie - zależy nam, by jednocześnie zachwycał gości, był funkcjonalny dla mieszkańców i wszystkich przyciągał miłą, przytulną atmosferą.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu może okazać się stworzenie na wczesnym etapie remontu lub urządzania nowego wnętrza swoistej bazy, gwarantującej uzyskanie pożądanego efektu i pozwalającej na tworzenie klimatu i podkreślanie stylu poprzez meble i dodatki. Gładkie, białe lub beżowe ściany, naturalne sosnowe drzwi i podłogi z jasnych desek lub paneli sprawiają, że pomieszczenie wydaje się naturalne, przestronne i przytulne. Stanowią też znakomite tło dla najmodniejszych obecnie trendów: skandynawskiego i vintage, pozwalających na łączenie klasyki z nowoczesnością, lub wręcz dosłownie starego z nowym.

Drzwi Londyn w salonie

Za sprawą jasnej podłogi, szafki i zasłon pokój zawsze wydaje się być pełen słońca. Choć urządzony minimalistycznie jest ciepły, przytulny i radosny. Drzwi z drewna sosny północnoskandynawskiej z widocznymi sękami podkreślają naturalny i ekologiczny charakter wnętrza, podobnie jak ozdoby: nawiązujące do świata przyrody żyrandole, żywe rośliny, naturalne kamienie. Mocny akcent kolorystyczny stanowi kanapa w żywym kolorze i wielobarwne poduchy z typowymi dla stylu vintage geometrycznymi wzorami.

Sosnowe, sęczne drzwi doskonale wpisują się też w klimat salonu zainspirowanego nie tylko stylem skandynawskim, ale i industrialnym - z obecnymi szarościami i metalowymi abażurami. "Garażowy" regał nie tylko podkreśla charakter pomieszczenia, ale dzięki otwartym półkom wzmacnia efekt przestronności.

Drzwi Istria

Umiejętne zestawienie klasyki z nowoczesnością może dać znakomite rezultaty. Niezwykle efektownie wyglądają razem bardzo nowoczesna, minimalistyczna kuchnia otwarta na salon pełen przedmiotów "z duszą". Klimatyczny kominek, stylowy kwietnik, półka "z odzysku" i przeżywający renesans kultowy fotel uszak z podnóżkiem sprawiają, że wnętrze jest absolutnie zjawiskowe i niepowtarzalne. Do obydwu stylów doskonale pasują gładkie sosnowe drzwi z dwiema efektownymi szybkami z mlecznego szkła.

Drzwi Manhattan

Jasne drzwi z naturalnego drewna wspaniale wyglądają także w bardzo nowoczesnej jadalni połączonej z salonem. Dzięki przeszkleniom do samego dołu skrzydła oraz dużemu oknu pomieszczenie jest pełne naturalnego światła, w którym świetnie prezentują się masywny stół, nowoczesny obraz, designerski fotel i nie mniej oryginalne lampy.

Drzwi marki RADEX z wysokogatunkowego drewna sosny północnoskandynawskiej cechuje najwyższa jakość materiału i wykonania. Dostępne są w wersji tradycyjnej i bezprzylgowej a także przystosowane do systemów przesuwnych. Każdy model występuje w wersji pełnej lub z większymi i mniejszymi przeszkleniami. Skrzydła dostępne są w rozmiarach od 60 do 100 i oferowane są w wersji surowej, mogą być jednak barwione za pomocą olejowania lub postarzane na życzenie Kupującego. Niewątpliwym atutem drzwi z naturalnego drewna jest też możliwość ich samodzielnego przemalowania na dowolny kolor.

źródło i zdjęcia: 4iQ Group

Nowoczesność i klasyka w salonowych wnętrzach

Firma powiązana:

4iQ Group

Telefon 89 648 60 85, 604 105 019
www.4iq.com.pl
kontakt@4iq.com.pl

4iQ Group
Zobacz produkty: