Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Mieszarki elektryczne Rubi

Zastanawiasz się jakiego mieszadła elektrycznego potrzebujesz do swoich projektów i jak wybrać najlepsze? Rubi przychodzi z pomocą i opowiada o mieszarkach elektrycznych.

Mieszarki elektryczne Rubi
Rubi Polska Maszyny i narzędzia budowlane
www.rubi.com
Rubi Polska Maszyny i narzędzia budowlane
Dane kontaktowe:
22 644 51 61
Karczunkowska 43, 02-871 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jak wybrać odpowiednią mieszarkę elektryczną?

Pierwsze pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim wybierzemy odpowiednią mieszarkę elektryczną RUBIMIX, to jaki rodzaj materiału będziemy mieszać (zaprawę cementową, kleje, farby, a może żywicę). Kiedy już wiemy co, musimy wiedzieć jeszcze ile materiału będziemy mieszać jednorazowo (mówimy tu o ilości na kastrę budowlaną). Ma to podstawowe znaczenie przy wyborze odpowiedniej średnicy mieszadła.

Większy rozmiar oznacza, że więcej materiału będziemy mogli wymieszać. Ale należy pamiętać, że tak jak nie powinniśmy używać małych mieszadeł do mieszania dużych ilości materiałów, tak też nie zaleca się mieszania małych ilości dużymi mieszadłami. A to dlatego, że może dostać się zbyt duża ilość powietrza do mieszaniny, co w konsekwencji skutkuje otrzymaniem mieszaniny niejednorodnej.

Moc i prędkość obrotu mieszadła - jakie to ma znaczenie?

Poza tym pozostaje nam jeszcze wspomnieć o mocy i prędkości obrotu mieszadła. Tutaj decydujący wpływ będzie miała orientacyjna ilość materiału, które mieszadło będzie musiało przemieszać w swoim życiu (tak, tak chodzi nam o wydajność).

Czasem zdarza się, że ktoś do mieszania używa wiertarki. Nie poleca się takiego rozwiązania. Generalnie wiertarki nie pracują na odpowiednich prędkościach i ryzykujemy zniszczeniem urządzenia.

Aby otrzymać jak najlepszy rezultat, prędkość mieszania powinna być zwiększana stopniowo od najmniejszej do największej.

Maksymalną zdolność mieszania uzyskuje się ze stosunku mocy mieszarki elektrycznej do maksymalnej średnicy głowicy, którą można na niej zamontować. Tak więc zawsze będzie to ważna informacja, którą musimy wziąć pod uwagę przy wyborze, zarówno rodzaju, jak i ilości materiału.

Zanim zaczniemy mieszać jakikolwiek rodzaj zaprawy czy kleju cementowego, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik, uwzględniając jego pojemność. Przed wrzuceniem zaprawy, dodajemy wodę w ilości wskazanej przez producenta mieszanego materiału (zazwyczaj jest to proporcja 1:3).

Ewolucja, której są poddane materiały ceramiczne, wpływa także na materiały klejące. Coraz częściej zawierają składniki, które dodają im bardziej zaawansowanych charakterystyk. Wszystkie te zmiany powodują, że glazurnik ma coraz to wyższe oczekiwania wobec stosowanych narzędzi, a te dzisiaj muszą sprostać tym wymaganiom.

Mieszarki elektrycznych RUBIMIX

Gama RUBIMIX obecnie składa się z pięciu modeli:

  • RUBIMIX-9 N, wyposażony w silnik 1200 W,
  • RUBIMIX – 9 DUPLEX o mocy 1350 W
  • RUBIMIX-9 N PLUS z silnikiem 1800 W
  • RUBIMIX – 50 N
  • ekskluzywny ERGOMAX RUBIMIX-16 o mocy 1600W.

Wszystkie mieszadła elektryczne RUBIMIX posiadają mechaniczny przełącznik dwóch prędkości i progresywny przełącznik do sterowania prędkością roboczą. To właśnie dzięki niemu możemy kontrolować prędkość na każdym etapie procesu mieszania, mając na uwadze rodzaj mieszanego materiału.

źródło i zdjęcia: Rubi Polska