Aktualności

Przegrody ogniowe NordWOOD z drewna klejonego

14.12.2018

Obecne tendencje rozwoju w budownictwie pokazują, że wzrasta zapotrzebowanie na produkty, które oprócz spełnienia wysokich wymagań estetycznych i ekologicznych muszą jednocześnie spełniać warunki nośności ogniowej.

Wzrost możliwości jakie dają nam nowoczesne technologie takie jak np. drewno klejone z którego wykonuje się m.in. płyty ścienne i stropowe HNT mogą służyć do budowy całych obiektów lub częściowej zabudowy ścian lub stropów spełniając jednocześnie kryterium warunków ochrony pożarowej. Zespół inżynierów firmy NordWOOD wychodząc naprzeciw wzrastającym wymaganiom rynku, po wykonaniu szeregu obliczeń poddał badaniom w akredytowanym laboratorium

System ścian i stropów NordWOOD z drewna klejonego w zakresie klasyfikacji ogniowej REI 60. W wyniku ww badań uzyskano potwierdzenie, że  przegrody wykonane z drewna klejonego o grubości  zaledwie 10 cm po odpowiednim przygotowaniu połączeń płyt, bez dodatkowej  impregnacji , spełniają warunek p.poż REI 60 dla stropów oraz EI 60 dla ścian tj. stanowią przegrodę ogniową, która jest szczelna, izolacyjna i nośna przez 60 minut co umożliwia ewakuację ludzi z wnętrza obiektu. Dobór grubości stropu lub ściany zależy w głównej mierze od ciężaru i rozpiętości w przypadku stropu lub wysokości w przypadku ścian i dokonuje się go w oparciu o obliczenia statyczne konstrukcji.

Zespół konstruktorski firmy NordWOOD wykonuje powyższe analizy i dobór przegród w oparciu o uzyskaną klasyfikację odporności ogniowej. Powyższa klasyfikacja potwierdza, że przegrody które jednocześnie są nośne, ekologiczne i spełniają przy tym wysokie wymagania  p.poż  REI 60 można  stosować  w obiektach użyteczności publicznej jak i domach prywatnych.

Ekspert firmy NordWOOD mgr inż. Marek Ciesielski

źródło i zdjęcia: NordWOOD

Przegrody ogniowe NordWOOD z drewna klejonego

Firma powiązana:

NordWOOD

Telefon 58 660 00 88
www.nordwood.pl
biuro@nordwood.pl

NordWOOD
Zobacz produkty: