Aktualności

75. rocznica knowhow Paroc

16.10.2012

Trzy czwarte wieku temu unikalne właściwości kamienia i wymagające skandynawskie warunki pogodowe zainspirowały Paroc do opracowania innowacyjnych rozwiązań izolacji.

Przypadający w tym roku jubileusz naturalnie sprawia, że jesteśmy dumni z naszych osiągnięć. Lecz nasze oczy są skierowane w przyszłość. Chcemy wykorzystać całą naszą wiedzę o innowacyjnych rozwiązaniach izolacji, które promują zrównoważony rozwój.

Izolację z wełny mineralnej po raz pierwszy wprowadzono w Szwecji 75 lat temu. Już wtedy trafnie przewidywaliśmy: izolacja wykonana z wełny mineralnej jest dobra zarówno dla naszego środowiska, jak i dla finansów.

Przez te lata wiedza specjalistyczna była podstawą naszej działalności. To doświadczenie pozwoliło na przygotowanie szeregu innowacji, w tym w roku 1948 pierwszych w Europie płyt izolacyjnych o stałym kształcie, do stosowania w izolacjach budowlanych. W 1950 roku uruchomiliśmy produkcję technicznych materiałów izolacyjnych, rozwiązania dla izolacji ogniowej i termicznej rur. W roku 1960 uruchomiliśmy izolację gruntu, by usuwać wilgoć z fundamentów domów, linii kolejowych i dróg. Następnie, w 1980 roku, wprowadziliśmy elementy warstwowe z obudową stalową na zewnątrz i rdzeniem z wełny mineralnej, gotowe do montażu na elewacjach lub sufitach. Oprócz własności izolacyjnych termicznych i ogniowych, wełna mineralna ma inne cenne właściwości. Wykorzystywaliśmy te właściwości na przykład w produktach dźwiękochłonnych, które opracowaliśmy dla komfortowych warunków akustycznych.

W 1952 roku rozpoczęliśmy produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej w Finlandii. Nasza produkcja, która rozpoczęła się od budowlanych materiałów izolacyjnych, została rozszerzona w 1957 roku, kiedy uruchomiliśmy nasze pierwsze techniczne materiały izolacyjne. Należą do nich takie produkty, jak odcinki do izolacji termicznej i ogniowej rur. W roku 1970 nasze produkty otrzymały znane opakowania w czerwono-białe pasy. Producent elementów PAROC® rozpoczął wprowadzanie Systemu Płyt Warstwowych Paroc w 1980 roku. Elementy warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej stosowane są w wielu dziedzinach, w tym na ściany zewnętrzne i działowe oraz sufity. Wełna mineralna PAROC® jest doskonałym materiałem ognio- i termoizolacyjnym, ponadto ma również dobre właściwości tłumienia dźwięków. Są one wykorzystywane m.in. w rozwiązaniach naszych produktów akustycznych PARAFON®.

Nasze produkty są istotną częścią tego, co robimy w Paroc. Nie widzimy powodu, aby utrzymywać naszą rozległą wiedzę i nagromadzone przez lata doświadczenia tylko dla siebie - wręcz przeciwnie. Zawsze dążymy do dzielenia się naszą wiedzą, polecamy nasze najlepsze rozwiązania i aktywnie rozwijamy działalność budowlaną.

W 1990 roku wprowadziliśmy koncepcję konstrukcji niskoenergetycznych. W 2000 roku zainteresowaliśmy się naszą definicją domu pasywnego i jego certyfikacji. Naszym najnowszym osiągnięciem jest system renowacji na bazie przemysłowej prefabrykacji. System ten jest obecnie badany i rozwijany w ramach projektu Innova. Aktywnie promujemy również efektywność energetyczną w zakresie automatyki budynków oraz procesów przemysłowych.

Źródło: PAROC

Więcej

 

 

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc