Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kleje do płytek ceramicznych

Rodzina ATLAS GEOFLEX - trzy kleje i wiele możliwości zastosowań

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2018-11-20

ATLAS ULTRA GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX oraz ATLAS GEOFLEX BIAŁY to trzy elastyczne zaprawy klejowe o doskonałych właściwościach i szerokim spectrum zastosowań. Dzięki innowacyjnej technologii żelu krzemianowego i zdolności do wiązania wody zarobowej produkty te sprawdzą się zarówno w przypadku układania płytek na balkonach, jak i wykonywania ocieplenia ścian zewnętrznych z wykończeniem z okładzin ceramicznych.

Kleje żelowe z linii ATLAS GEOFLEX to niezbędne narzędzie w rękach każdego wykonawcy. Produkty te, dzięki wyjątkowym właściwościom oraz wszechstronnym możliwościom zastosowań, mogą być stosowane bez obaw o trwałość mocowanych okładzin. Sprawdzą się m.in. na podłożach tradycyjnych, nowych i istniejących posadzkach, podkładach podłogowych, tynkach cementowo-wapiennych i wielu innych. Każdy z linii klejów, jak przystało na kleje klasy C2, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto, dzięki swojej konsystencji, nie spływają one z powierzchni pionowych i uzyskują pełny rozpływ pod płytkami podłogowymi.

Rodzina klejów ATLAS GEOFLEX - przykłady zastosowań

ATLAS ULTRA GEOFLEX C2TE S1ATLAS ULTRA GEOFLEX C2TE S1 to wysokoelastyczny, odkształcalny klej żelowy. Służy do przyklejania każdego rodzaju i formatu płytek. Rekomendowany jest na wyjątkowo trudne podłoża: stare płytki, lastryko, płyty g-k, OSB i hydroizolacje. Sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego, na tarasach i do basenów. Umożliwia szpachlowanie, klejenie oraz szpachlowanie i klejenie. Charakterystyczną cechą kleju ULTRA GEOFLEX jest brak spływu podczas przyklejania płytek o tzw. mega formatach > 5m2. Doskonale sprawdza się podczas przyklejania okładzin w warunkach wysokich temperatur - od 5oC do 35oC bez obaw o pogorszenie właściwości spoiwa.

ATLAS GEOFLEX C2TE, elastyczny klej żelowy, to efekt prac laboratorium badawczo-rozwojowego ATLASA oraz wykonawców biorących udział w walidacjach. Ze względu na swoje właściwości robocze i techniczne klej cieszy się bardzo dużym uznaniem fachowców. ATLAS GEOFLEX, poprzez dozowanie wody w zakresie znacznie szerszym niż w przypadku klejów tradycyjnych, daje fachowcom możliwość dostosowania ATLAS GEOFLEX Biały C2TEkonstencji kleju do indywidualnych preferencji i potrzeb wynikających z zastosowania. Służy do przyklejenia każdego typu okładzin, zarówno nasiąkliwych jak i nienasiąkliwych. Pozwala bezpiecznie przykleić okładziny na balkonach i tarasach narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie. Doskonale sprawdza się na trudnych podłożach, tj.: lastryko, hydroizolacjach, starych płytkach, ogrzewaniu podłogowym czy płytach OSB.

ATLAS GEOFLEX Biały C2TE wysokoelastyczny klej żelowy polecany jest do klejenia okładzin z kamienia naturalnego: granitu, marmuru, trawertynu, sjenitu, łupka itp., a także płytek i mozaiki szklanej oraz innych, wrażliwych na przebarwienia, okładzin w jasnych kolorach. Produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących: naturalnych i syntetycznych. Zastosowanie białego cementu ogranicza wystąpienie przebarwień. Klej znajduje również zastosowanie w przypadku przyklejania mozaiki szklanej oraz do łączenia luksferów.

Linia klejów ATLAS GEOFLEX, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii żelu krzemianowego, zyskuje najszersze możliwości zastosowań bez braku ograniczeń formatów i rodzajów okładzin.

Kleje żelowe ATLAS to:

  • Pełne dopasowanie właściwości kleju do danego zastosowania - bardzo szeroki zakres wody zarobowej pozwala na dopasowanie parametrów robocznych klejów do preferencji wykonawcy i obszaru aplikacji.
  • Klejenie i spachlowanie w zakresie grubości warstwy od 2 do 15 mm. Pozwala to na cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na równym podłożu bądź grubowarstwowe przyklejanie na nierównym podłożu bez wyrównywania, co znacząca skraca czas trwania prac.
  • Bezpieczeństwo zastosowania w zakresie przyklejania okładzin każdego typu: nasiąkliwych i nienasiąkliwych, dzięki zwiększonej retencji wody. Zwiększona tolerancja kleju na stopień nasiąkliwości zapewnia pełną przyczepność również w przypadku przyklejania okładzin na tzw. trudnych podłożach: beton, lastryko, stare płytki (płytka na płytkę) i OSB.
  • Klejenie w wysokich temperaturach - możliwość aplikacji klejów z rodziny ATLAS GEOFLEX w temperaturze nawet +35C jest istnotną cechą produktów! Wynika ona z zastosowanej w recepturze techologii żelowej i jest szczególnie ważna w okresie letnim przy układaniu okładzin na nasłonecznionych tarasach i balkonach.
  • Przyśpieszone wiązanie jest efektem zastosowania specjalnej mieszaniny cementów. Wejście na płytki i ich spoinowanie możliwe jest już po upływie 12h od przyklejenia okładzin.
  • Foliowe opakowanie - kleje ATLAS GEOFLEX dostępne są w nowych, foliowych opakowaniach. Są one wygodne, szczelne i trwalsze od opakowań papierowych.

źródło i zdjęcia: Grupa Atlas

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny