Aktualności

Komfort poleca Pianomat

15.10.2012

Idealna podłoga nie powinna przypominać domownikom o swoim istnieniu. Musi być miękka, ciepła i cicha. Aby zapewnić satysfakcję z jej użytkowania Sklepy KOMFORT SA oferują klientom matę izolacyjną Pianomat. Jest to prosty i skuteczny podkład stworzony specjalnie pod panele podłogowe i wykładziny dywanowe.

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego domu. Przy tym jest to najbardziej eksploatowany element pomieszczenia. Warto zatem zadbać, aby stąpanie po niej sprawiało przyjemność i nie było uciążliwe dla domowników i dla sąsiadów. Przy aranżacji podłogi, najczęściej brane są pod uwagę jedynie jej walory estetyczne, a rzadziej jej walory użytkowe, tj. ochrona przed zimnem, czy twardość odczuwana podczas chodzenia.

Komfort poleca Pianomat – wykończenie podłogi samą wykładziną, bądź panelami, bez zastosowania odpowiedniego podkładu, nie zapewnia należytej wygody. Dostępna w sieci KOMFORT mata izolująca, doskonale tłumi hałas, dociepla pomieszczenia i niweluje nierówności podłoża. Stosowanie Pianomatu wydatnie zwiększa wygodę mieszkania.

Stosowanie tego typu podkładów pod wykładziny dywanowe i panele jest powszechne w krajach Europy Zachodniej oraz w USA. Jest to coraz popularniejsza metoda wyciszenia i izolacji podłogi także w naszym kraju. Sklepy KOMFORT SA, wśród wielu innych akcesoriów niezbędnych do prawidłowego użytkowania podłoża, szczególnie polecają właśnie Pianomat.

Mata nie pęcznieje, nie kurczy się i zachowuje swoje parametry przez długie lata. Mata Pianomat położona pod wykładzinę wytłumia odgłosy kroków, ochrania przed przenoszeniem dźwięków uderzeniowych przez żelbetonową konstrukcję stropu, wykończonego wykładzinami dywanowymi. Dzięki dobrym parametrom izolacji akustycznej, nawet największe podskoki i zabawy dzieci na wykładzinie nie spowodują konfliktu z sąsiadem mieszkającym poniżej.

Pianomat posiada również bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Zastosowany pod wykładziny i panele dodatkowo dociepla podłogę. Ma to istotne znaczenie w przypadku podłóg w pokojach dziecięcych oraz w sypialniach – szczególnie jeśli są umiejscowione nad nieogrzewanymi garażami. Dzięki macie Pianomat, dzieci bawiące się na wykładzinie mają zapewnione ciepło i miękkość, dlatego nie odczuwają „zimna od posadzki”. Dodatkowe maty czy kocyki stają się, zatem zbędne. Efekt tzw. „miękkiego podłoża” czyni z wykładziny dywanowej gruby, ekskluzywny dywan, ale jednocześnie znacznie wydłuża jej żywotność.

W przeciwieństwie do innych materiałów, mata Pianomat jest przyjazna dla instalatora. Wygodnie rozwija się ją z rulonu, łatwo przycina i formuje na miarę (nawet po łuku), odpowiednio do kształtu podłogi. Do cięcia wystarczą nożyce lub nóż do wykładzin. Pianomat można układać na dowolne podłoże, wypoziomowane oraz gładkie. Matę należy mocować za pomocą taśmy dwustronnej do wykładzin. Do pomieszczeń większych niż 25 m2 zaleca się instalację metodą podwójnego klejenia przy pomocy kleju „rzepowego”.

Mata jest bezpieczna dla użytkowników. Wykonana jest z pianki wtórnie spienionej, dzięki czemu spełnia wysokie standardy ekologiczne. Posiada niezbędne atesty: Higieniczny i Trudnopalności, a także Aprobatę techniczną i Certyfikat Öko-Tex. Pianomat jest też materiałem oszczędnym. Układanie jej daje bardzo mało odpadów. Sklepy KOMFORT SA oferują klientom dwa rodzaje mat izolacyjnych: pod wykładziny dywanowe oraz pod panele.

Źródło: Organika
Więcej

Firma powiązana:

Organika S.A.

Telefon 71 380 84 76, 71 380 84 79, 71 380 84 85
www.pianomat.pl
sprzedaz@organika.pl

Organika  S.A.