Aktualności

Nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny system wentylacyjny w Twoim domu

08.11.2018

Domy budowane po 31.12.2018, ze względu na ochronę klimatu, jak również zgodność z nowymi przepisami, będą budynkami o niemal Zerowym Zużyciu Energii. Wiąże się to z koniecznością zastosowania w nich systemów wentylacji z odzyskiem energii.

Aby zapewnić komfort i zdrowie, instalacja ta musi składać się z elementów wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu rekuperatorów BRINK Flair 325 oraz systemu instalacyjnego SilverGREEN wraz z kanałami z EPE jesteśmy w stanie spełnić, a nawet przewyższyć te oczekiwania.

Sercem układu jest rekuperator - urządzenie FLAIR 325 to na wskroś nowoczesna propozycja: wysoki odzysk energii (91% wg Passive House Institute), niskie zużycie energii elektrycznej (SPI= 0,19 W/m3/h) oraz bardzo mały hałas (Lwa= 41 dBA) czynią to urządzenie najbardziej wydajnym, oszczędnym oraz najcichszym urządzeniem w swojej klasie.

Flair 325 z wbudowaną nagrzewnicą wstępną, w standardzie, z systemem stałego przepływu powietrza ConstantFlow (nowoczesne wentylatory wyposażone w czujniki i anemometry gwarantują przepływ stałej masy powietrza) oraz bardzo dużymi możliwościami podłączeniowymi: czujników wilgotności RH, CO2, nagrzewnicy wtórnej, zestawu do wentylacji dwustrefowej a także możliwością wpięcia do systemów BMS (Modbus). Dzięki zastosowaniu dodatkowej płytki PLUS zyskujemy: wejścia analogowe i cyfrowe oraz możliwość sterowania rekuperatorem za pośrednictwem urządzeń mobilnych (aplikacja) lub sieci internet.

Doskonała jakość wykonania rekuperatora i jego bardzo przyjazny dla użytkownika dotykowy, kolorowy panel sterujący czynią z FLAIR 325 najciekawszą propozycję dla osób budujących nowoczesne domy.

Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo użytkowania wentylacji, dlatego w oparciu o doskonałe produkty renomowanych producentów, stworzyliśmy kompletny system do montażu rekuperacji o nazwie SilverGREEN. System zawiera elastyczne przewody wentylacyjne DN75, rozdzielacze, skrzynki rozprężne oraz akcesoria ułatwiające bezpieczny i wygodny montaż instalacji. Silver - GREEN zapewnia długotrwałe działanie bakteriobójcze i antystatyczne, dzięki zastosowaniu najnowszej - unikatowej technologii: cząstek srebra w macierzy polimeru. Przewody, moduły rozdzielaczy oraz skrzynki rozprężne, zostały wykonane w oparciu o ten sam proces, dzięki temu udzielamy 30-letniej gwarancji na działanie bakteriobójcze całego systemu.

Ciągi główne systemu to elementy EPE: kanały izolowane 160 lub 180 mm, kolana 90 lub 45°, złączki i obejmy. Są one bardzo łatwe w montażu oraz w utrzymaniu czystości co jest bardzo istotne przy długotrwałej eksploatacji wentylacji.

Doskonałym uzupełnieniem systemu są dwa urządzenia BRINK: nawilżacz EVAP - gwarantujący komfortową wilgotność w domu oraz filtr elektrostatyczny PureInduct - oczyszczający nawiewane powietrze z 99% zanieczyszczeń i bakterii.

źródło i zdjęcia: SIG Sp. z o.o.

Nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny system wentylacyjny w Twoim domu
Zobacz produkty: