Aktualności

Zredukuj utratę ciepła do 70% z łącznikami termoizolacyjnymi Schöck Isokorb

06.11.2018

Zmiany klimatyczne są prawdziwym wyzwaniem dla producentów. Wymagają od nich coraz skuteczniejszych rozwiązań dla zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa. Dzięki wydajnej technologii systemowej, na której bazują produkty firmy Schöck, projektanci i właściciele budynków mogą niwelować działalność mostków cieplnych oraz aktywnie przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Względy energetyczne to nie jedyny powód, dla którego należy unikać mostków cieplnych. Powodują one również uszkodzenia budynków: zawilgocenie ścian, rozwój grzybów i pleśni. Problem ten najczęściej pojawia się w miejscu połączeń balkonu z budynkiem, gdzie dochodzi do przerwania izolacji cieplnej.

Połączenie punktowe w konstrukcji tradycyjnej

Alternatywa dla tradycyjnego połączenia

Przy punktowym łączeniu balkonów z fasadą budynku między poszczególnymi elementami wzmacniającymi konstrukcję pozostaje miejsce na izolację. W tym przypadku samo połączenie nie jest izolowane i w ten sposób powstają klasyczne mostki termiczne. Te obszary są szczególnie narażone na utratę ciepła. Konwencjonalne połączenie punktowe minimalizuje mostek termiczny tylko o 20% w porównaniu do połączenia całkowicie betonowego. Łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb izolują bezpośrednio miejsce połączenia, zapewniając tym samym ciągłość ocieplenia i zmniejszają ryzyko powstawania mostków cieplnych aż o 70% w porównaniu z połączeniem betonowanym.

Wyraźnie lepsze właściwości izolacyjne połączenia dzięki wykorzystaniu rozwiązania Schöck Isokorb

Szybki i łatwy montaż

Montaż łączników Schöck Isokorb jest zgodny ze współczesnymi standardami budowlanymi i nie wymaga dodatkowych prac. Łączniki stosowane są także do balkonów prefabrykowanych, a ich montaż jest bardzo prosty - Isokorb wmontowywany jest już w zakładzie prefabrykacji. Dzięki temu nie ma potrzeby wkładania pojedynczych prętów i ich czasochłonnego montażu we wstępnie nawierconych płytach szalunkowych.

Schöck Isokorb  jest dostarczany na plac budowy jako produkt gotowy do montażu. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Zbrojenie towarzyszące może być wykonane na budowie, a łącznik Isokorb - po prostu wmontowany. Tym samym rozwiązanie systemowe Schöck ułatwia pracę zarówno w zakładzie, jak i na placu budowy.

Schöck Isokorb typu K z HTE-Compact o grubości 80 mm jest nośnym elementem izolacji termicznej, który został opracowany dla żelbetowych balkonów wspornikowych

Wydajne komponenty

Schöck Isokorb jest skutecznym rozwiązaniem przeciw  mostkom termicznym przy elementach wystających z przegród zewnętrznych budynku. Schöck Isokorb składa się z elementu izolacyjnego, prętów rozciąganych, prętów poprzecznych i łożysk ściskanych HTE ("High-Thermal-Efficient"). Pręty przenoszą z jednej strony siły rozciągające i poprzeczne, a z drugiej strony - dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej - minimalizują przepływ ciepła. Moduł HTE oferuje również optymalne połączenie przenoszenia sił ściskających i izolacji termicznej. Składa się z betonu zbrojonego włóknami stalowymi o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wypełniacza Kronolith. Zastosowana izolacja wykonana jest z NEOPOR® i styropianu (EPS) z dodatkiem grafitu. Materiał ten pochłania i odbija promieniowanie cieplne, zapewniając tym samym skuteczną izolację cieplną. Dzięki temu Schöck Isokorb może termicznie oddzielać elementy konstrukcji, a także zmniejszać przepływ ciepła i związane z tym straty energii.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Zredukuj utratę ciepła do 70% z łącznikami termoizolacyjnymi Schöck Isokorb
Zobacz produkty: