Aktualności

Drzwi fornirowane Magnus Stolbud Włoszczowa w nowej odsłonie!

10.10.2012

Fornirowane drzwi z kolekcji Magnus stanowią doskonałe dopełnienie nowoczesnego wnętrza. Oryginalne połączenie forniru, modnej kolorystyki oraz prostokątnych, symetrycznych przeszkleń pozwala wykreować nietuzinkowe pomieszczenia. Do tej pory oryginalną dekorację drzwi z kolekcji Magnus Stolbud Włoszczowa S.A. stanowiły ramiaki ryflowane. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić kolekcję i sprawić aby była niepowtarzalna, proponujemy naszym klientom nową odsłonę drzwi Magnus, wykończonych ramiakami piaskowanymi.

Czym się różni ryflowanie od piaskowania? Ryflowanie – to obróbka elementu przy użyciu specjalnych narzędzi, które nadają mu ozdobny profil w kształcie ryfli (prążków). Wgłębienia w drewnie są regularne, ale ze względu na jego strukturę, w efekcie końcowym nadal widoczny jest naturalny i piękny rysunek drewna, który przebija się przez wyfrezowane ryfle.

Piaskowanie – czyli obróbka elementu przy użyciu piasku. Za pomocą dużego ciśnienia powietrza piasek jest nanoszony na dany element drewniany. W efekcie otrzymujemy ciekawy, „przetarty” rysunek słojów – naturalny, imitujący rustykalne, stare drewno. Rama skrzydeł z kolekcji Magnus firmy Stolbud Włoszczowa wykonana jest z drewna, obłożonego płytą HDF.

Środek stanowią ramiaki ryflowane lub piaskowane oraz płyciny płaskie z MDF. Całość wykończona jest naturalnym fornirem dębowym, pomalowanym czteropowłokowym zestawem malarskim w szerokiej gamie kolorystycznej od naturalnych dębów, poprzez orzechy, mahonie i ciemne palisandry. Skrzydła drzwiowe szklone są 6 mm bezpiecznym szkłem mlecznym. Dostępne są w szerokościach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Istnieje możliwość wykonania ich w wersji dwudzielnej, przesuwnej lub bezprzylgowej oraz są dostosowane do skrócenia o 40 mm.

Drzwi fornirowane Magnus Stolbud Włoszczowa w nowej odsłonie! Dzięki oryginalnemu połączeniu szkła mlecznego i ryflowanych bądź piaskowanych ramiaków będą wyglądały niezwykle efektownie i nowocześnie. Wybór pomiędzy wykończeniem drzwi ryflem czy metodą piaskowania zależy tylko od naszego gustu. Wszystkie modele drzwi Magnus można zobaczyć na www.stolbud.pl 


Źródło: Stolbud Włoszczowa S.A.
Więcej

Firma powiązana:

Stolbud Włoszczowa

Telefon 41 388 23 50
www.stolbud.pl
wloszczowa@stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa