Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Oszczędność energii z TERMO TYNKIEM 951

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2018-10-29

Oszczędność energii to już nie tylko trend rynkowy, ale coraz częściej konieczność. Zaostrzające się wymagania przepisów unijnych w obszarze efektywności energetycznej budynków, a także stale rosnące koszty ogrzewania zimą oraz klimatyzacji latem, powodują wzrost zainteresowania wyrobami, które będą dawać oszczędności.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów ociepleń, w których składowym elementem są płyty termoizolacyjne, takie jak styropian czy wełna mineralna. Nie zawsze jednak możliwe jest wykorzystanie takich systemów np. przy remontach zabytkowych budynków. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy tynk termoizolacyjny np. TERMO TYNK 951. Ze względu na swoje właściwości nadaje się doskonale do izolacji powierzchni ścian objętych ochroną konserwatorską. Produkt ten można także wykorzystać do polepszania charakterystyk energetycznych ścian wewnątrz pomieszczeń np.: na nieogrzewanych klatkach schodowych oraz do wykończenia ścian jednowarstwowych wykonanych z materiałów o wysokiej termoizolacyjności (pustaków ceramicznych, bloczków z betonu komórkowego). Tynk ten jest też idealnym rozwiązaniem do ocieplenia miejsc z wysokimi wymaganiami odporności ogniowej, ponieważ jest wyrobem niepalnym o klasie A1.

Wysoka izolacja termiczna

Duża zawartość lekkich wypełniaczy, sprawia, że współczynniki przewodzenia ciepła wynosi tylko λ≤ 0,071 W/m*K, co czyni go materiałem o charakterystykach już zbliżonych do styropianu (λ ok. 0,040 W/m*K w zależności od jego rodzaju). Do jego produkcji wykorzystywane są takie surowce, jak cement i wapno, dzięki czemu tynk jest paroprzepuszczalny i nie zaburza procesów odparowywania wody z murów. Natomiast zastosowanie perlitu zwiększa dźwiękoszczelność przegród, co chroni mieszkańców przed hałasem z zewnątrz. Można go nakładać w bardzo dużych grubościach warstw od 20 mm nawet do 120 mm, zarówno ręcznie jak i mechanicznie za pomocą agregatu tynkarskiego.

Tynk 951 jest częścią systemu renowacyjnego. Do wykończenia jego powierzchni proponujemy SZPACHLÓWKĘ REMONTOWĄ 952. Jest to specjalistyczny produkt zbrojony włóknem. Można go wykorzystać do renowacji wszelkich elewacji otynkowanych tynkami tradycyjnymi - cementowo-wapiennymi. Jest to też idealny wyrób do uzupełniania ubytków w tynkach, wypełniania bruzd, obróbki ościeży. Dodatkowo można zatopić w nim siatkę zbrojącą w celu zniwelowania przenoszenia ewentualnych pęknięć z podłoża.

Uzupełnieniem całego systemu jest specjalistyczny środek gruntujący REMONT GRUNT 950 na bazie krzemionów oraz IMPREGNAT SILIKONOWY 954. Środek gruntujący nadaje się przede wszystkim do gruntowania słabych podłoży, natomiast impregnat do powierzchniowego zabezpieczenia wszelkich nasiąkliwych materiałów, takich jak kamień elewacyjny, kamień gipsowy, cegły a także tynki i farby.

źródło i zdjęcia: Kreisel Technika Budowlana

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom czerwiec 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny