Aktualności

Ogrzewanie tarasu z promiennikiem podczerwieni GUTTA IRH 1800W

18.10.2018

Promiennik ciepła GUTTA IRH wykorzystuje technologię opartą na emisji promieni podczerwonych. Elementy grzejne to emitery ceramiczne o niskiej gęstości emitujące promieniowanie podczerwone o długich falach powyżej 3000nm.

Powierzchnia ogrzewacza wykonana jest z użebrowanego specjalnego stopu aluminium. Panel grzewczy pokryty jest specjalna powłoką NANO. W efekcie otrzymujemy do dyspozycji produkt zaawansowany technologicznie o dużej sprawności cieplnej i żywotności (50.000 godzin).

Promiennik ciepła GUTTA IRH

Promiennik ciepła GUTTA IRH wykorzystuje emitery ceramiczne o niskiej gęstości emitujące promieniowanie podczerwone o długich falach. Ponieważ elementy grzejne mają stosunkowo niską temperaturę, promienniki o dalekiej podczerwieni nie emitują światła, hałasu (brak wentylatora) spalin, zapachu kurzu. Powietrze w pomieszczeniu jest czyste, bez unoszącego się kurzu. Zalety te spowodowały, że ten typ ogrzewania pomieszczeń jest bardzo popularny wśród osób z alergią. Technologia ta nie ogrzewa bezpośrednio powietrza w pomieszczeniu, jak to ma miejsce w ogrzewaniu konwekcyjnym, a działa bezpośrednio na ludzkie ciało, czy przedmioty w jego otoczeniu. Promieniowanie podczerwone działa też antyseptycznie i dezynfekująco. Dlatego też emitery fal długich określa się jako najbardziej korzystne dla zastosowań domowych, kiedy zależy nam na poprawie komfortu cieplnego. Fale długie mają niższą przenikalność przez tkanki ciała, natomiast powodują najlepszy dla niego komfort cieplny. Promienie te są bezpieczne dla naszego zdrowia i nie wywołują skutków ubocznych, a wręcz mają korzystny wpływ na nasz organizm. Promiennik w żaden sposób nie wpływa na jakość wdychanego powietrza.

Promiennik ciepła GUTTA IRH z pilotem

Promienniki ciepła GUTTA IRH są bardzo wygodne, łatwe w instalacji i obsłudze. Temperaturę wewnętrzną można dowolnie regulować zdalnie za pomocą pilota, dobierając według potrzeby moc grzewczą w zakresach: 25%, 50% 75% i 100% mocy oraz czas grzania z automatycznym wyłącznikiem pracy urządzenia. Brak ograniczeń związanych z sezonem grzewczym. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach wykorzystywanych nieregularnie czy okresowo np. domek letniskowy, czy wieczorne spotkanie na tarasie. Promiennik ciepła GUTTA IRH jest również idealnym rozwiązaniem dla ogrzewania przestrzeni zewnętrznych jak np. tarasów, patio, pergoli itp. W związku z tym, że promiennik nie ogrzewa powietrza, a bezpośrednio ludzkie ciało i przedmioty w jego otoczeniu jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdzie bardzo łatwo zogniskować ciepło w określone miejsce w zasięgu promieniowania, nawet w złych warunkach pogodowych. Ciepło można skoncentrować tam gdzie jest najbardziej potrzebne (ludzie, podłogi) bez strat spowodowanych np. podmuchami wiatru.

Promiennik działa natychmiast po włączeniu osiągając maksymalną sprawność już po kilki minutach. Gwarantuje wysoką sprawność cieplną. Temperatura powierzchni grzewczej osiąga temperaturę ok 300ºC a efektywna odległość promieniowania wynosi 3 metry. Promiennik zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, mniejszą różnicę temperatur (w przypadku montażu sufitowego). W zależności od sytuacji możliwy jest również montaż ścienny.

Zastosowanie

Promiennik ciepła GUTTA IRH to uniwersalne urządzenie mające zastosowanie w miejscach, w których przebywamy czasowo, a komfort cieplny uzyskujemy natychmiast po włączeniu urządzenia, bez potrzeby wcześniejszego nagrzania pomieszczenia. Również na terenach otwartych, jak np. taras uzyskujemy efekt ogrzewania strefowego bez strat ciepła związanych z ruchem powietrza. Promienniki znajdują zastosowanie w takich miejscach jak: budynki mieszkalne domki letniskowe biura restauracje sklepy ogrody zimowe tarasy pergole zadaszenia.

źródło i zdjęcia: Gutta

Ogrzewanie tarasu z promiennikiem podczerwieni GUTTA IRH 1800W

Firma powiązana:

Gutta

Telefon 61 428 20 64 (65)
www.gutta.pl
info@gutta.pl

Gutta
Zobacz produkty: