Aktualności

PELLUX 200 już w Polsce

17.09.2009

Od września br. w fabryce NIBE-BIAWAR w Białymstoku ruszyła produkcja kotłów PELLUX 200. Linia do produkcji tych sprawdzonych i znanych w Skandynawii urządzeń została przeniesiona do Polski ze szwedzkiej fabryki NIBE w Trelleborgu. Jednocześnie nowoczesny kocioł na pellety PELLUX 200 trafił do oferty NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Urządzenie o mocy 25 kW przeznaczone jest do ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych, pensjonatów itp. Uwagę zwraca bardzo bogate wyposażenie standardowe kotła PELLUX 200: pompa obiegowa c.w.u., regulator ciągu kominowego i trójdrogowy zawór mieszający z siłownikiem.

Nowoczesna konstrukcja, duży pojemnik na popiół, automatyczne usuwanie sadzy z przewodów spalinowych oraz elektroniczne sterowanie pracą kotła ułatwiają obsługę oraz utrzymanie urządzenia w czystości.

Kocioł PELLUX 200 został skonstruowany z myślą o współpracy z różnego typu nowoczesnymi, zrzutkowymi palnikami pelletu (np. PB10). Kocioł posiada wbudowaną pompę obiegową zapewniającą podgrzew ciepłej wody użytkowej w zewnętrznym wymienniku, do którego podłączony jest czujnik temperatury c.w.u.

PELLUX 200 jest łatwy w instalacji. Optymalnie dobrana wysokość urządzenia (150 cm) pozwala na montaż w pomieszczeniach o stosunkowo niskim stropie. Większość podłączeń hydraulicznych jest łatwo dostępnych od góry kotła.

Ponadto PELLUX 200 wyposażono w automatyczny system sterowania pogodowego, zawierający czujniki temperatury zewnętrznej oraz czujniki temperatury wody grzewczej.

Wraz z kotłem w ofercie NIBE-BIAWAR pojawiły się także: palnik zrzutkowy PB10, podajnik pelletu i zasobnik paliwa.

źródło: www.biawar.com.pl