Aktualności

Nagroda Plus X dla technologii Uponor RTM

27.09.2012

Technologia Uponor RTM została uznana Techno-logią Łączenia Roku podczas ceremonii rozdania nagród Plus X, która odbyła się 10 maja 2012 roku.

Jednocześnie otrzymała pieczęć „Najlepszego Produktu Roku”. Międzynarodowe jury doceniło wysoką jakość produktów i ich niezwykłą funkcjonalność.

Nagroda Plus X to dla nas ogromny zaszczyt. To przecież najbardziej uznana na świecie nagroda w dziedzinie innowacyjności”, powiedział Robert Lemański, Project Manager z Uponor. „Niezależne jury, przyznając tę nagrodę, podkreśliło wiele zalet, jakie cechują technologię RTM. Nagroda będzie dla nas zachętą, aby móc przekonywać coraz więcej klientów do zalet tej technologii”.

W skład jury, przyznającego nagrodę Plus X, wchodzi ponad 130 ekspertów z 32 krajów i sektorów przemysłowych, 32 partnerów i wsparcie finansowe w wysokości 32 milionów euro. To sprawia, że jest to największy na świecie konkurs w dziedzinie produktów technologicznych, sportowych i lifestyle'owych.

Prostota, szybkość, a przede wszystkim bezpieczeństwo – tego oczekują instalatorzy i projektanci od technik łączenia systemów hydraulicznych. Technologia RTM, zaprezentowana na ISH 2011 po raz pierwszy, pozwala na szybkie i pewne łączenie rur bez użycia narzędzi.

Zaawansowane połączenia rur w instalacjach nadają się zarówno do wykonywania prac remontowych, jak i podczas wyko-nywania instalacji w nowych budynkach, i pozwalają na szybkie i bezpieczne łączenie, nawet w trudno do-stępnych miejscach. Technologia RTM jest doskonałym uzupełnieniem cieszącego się powodzeniem systemu rur wielowarstwowych Uponor. RTM zawiera wypróbowany i sprawdzony system kodowania kolorów i wskaźnik stanu zaprasowania.

Nowe łączenia oparte na technologii Tool-Insight posiadają certyfikat DVGW, pozwalający na używanie ich w systemach wody pitnej wraz z rurami wielowarstwowymi. Testy porównawcze pokazały, że wysokiej jakości połączenia wytrzymują niezwykle ogromne siły oraz uderzenia hydrauliczne, ale są również odporne na wydłużanie, co pokazały testy w wysokich tempe-raturach.

Użyty w połączeniach materiał wysokiej jakości łączy najlżejsze produkowane tworzywo sztuczne PPSU (po-lifenosulfon) z najlepszymi właściwościami struktural-nymi metalu. Głównym elementem złączki jest pierścień, wykonany ze stali wysokowęglowej i wstępnie naprężony specjalną blokadą.

Rura instalacyjna jest łączona w zaledwie trzech etapach – wystarczy ją przyciąć, skalibrować i wcisnąć. Podczas wciskania rury element przytrzymujący pierścień jest zwalniany. Słychać wtedy charakterystyczny dźwięk i instalator wie, że rura i złączka są ze sobą poprawnie zaprasowane. Odłączony element jest widoczny w okienku rewizyjnym, które można obracać o 360°.

Efekt pamięci wciskanego pierścienia działa jak zintegrowane narzędzie zaciskające. Siła zaciskania, wyno-sząca dwie tony, działa równomiernie na rurę. Materiał, z którego wykonany jest pierścień, pozwala na reagowanie na zmiany temperatury rury. Dodatkowy element zabezpiecza połączenie między rurą, a złączką, nawet przy ekstremalnych wartościach ciśnienia.

Uponor oferuje 61 różnych złączek o średnicach od 16 do 32 mm. Złączki o średnicach od 16 do 25 mm są wykonane z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego PPSU, podczas gdy złączki o średnicy 32 mm o zewnętrznym i wewnętrznym gwincie są produ-kowane z mosiądzu pokrytego cyną.

Źródło: Uponor

Więcej

 

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor