Aktualności

Baumit rozpoczyna inwestycję pod Poznaniem

15.09.2009

Firma Baumit wkopała kamień węgielny pod swoja nową inwestycję w Polsce w Pobiedziskach k. Poznania. Koszt inwestycji to około 16 milionów euro, powiedziała Aleksandra Gilewska, manager ds. marketingu w firmie Baumit.

W pierwszej kolejności stworzone zostaną: hala produkcji mieszanek suchych z wieżą technologiczną, drogi dojazdowe oraz plac wokół inwestycji, zapowiada Andrzej Prymas, kierownik zakładu produkcyjnego Baumit w Pobiedziskach. Nowa fabryka da pracę około 100 osobom, które będą zatrudniane sukcesywnie, w zależności od postępu uruchamiania linii technologicznych. Już rozpoczęto rekrutację kadry kierowniczej i pracowników fizycznych.

W fabryce produkowane będą: gipsy tynkarskie, tynki cementowo – wapienne zewnętrzne i wewnętrzne, zaprawy murarskie oraz zaprawy klejące.

Uruchomienie produkcji w nowej fabryce Baumit nastąpi już przyszłym sezonie budowlanym, dodała. Oficjalne otwarcie fabryki zaplanowano na wrzesień 2010 r. W 2010 roku zakład ma wyprodukować 150, a w 2011 - 250 tys. ton materiałów.

Fabryka Baumit w Pobiedziskach będzie czwartym zakładem produkcyjnym firmy Baumit w Polsce. Pozostałe znajdują się w Łowiczu, Bełchatowie oraz Piotrkowie Trybunalskim. Już teraz Baumit zastanawia się nad lokalizacją piątego zakładu, w którym chciałby produkować przede wszystkim wyroby na bazie gipsu.

źródło: www.efi24.com
zdjęcie: Baumit