Aktualności

750 m2 stropu w 16h! – fotorelacja z montażu stropu SMART

25.09.2012

W dniach 10-11 września w podpoznańskich Daszewicach odbył się montaż Lekkiego stropu Panelowego SMART w obiekcie deweloperskim – kompleksie jedenastu dwukondygnacyjnych domów szeregowych realizowanych przez firmę KMDDEVELOPER.

Dźwig przenosi panele SMART na drugą kondygnację budynku, gdzie są odbierane przez ekipę wykonawczą KONBET

Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki Strop Panelowy SMART.

Monta¿ zbrojenia wymianu
Powierzchnia realizacji wyniosła 750 m2. Montaż stropu wykonano w zawrotnym tempie – 16 godzin! Inwestycja została zrealizowana za pośrednictwem hurtowni budowlanej HDMB MASZEWSKI z Poznania.

Transport na budowę

Strop SMART z linii produkcyjnej trafił prosto na plac budowy. Czas i miejsce dostarczenia paneli stropowych zostało określone przez inwestora. Dla ułatwienia prac, panele stropowe SMART zostały ponumerowane. Montaż mógł się zatem rozpocząć niezwłocznie.

Przenoszenie paneli SMART

Lekki strop panelowy SMART może być przenoszony za pomocą samochodu wyposażonego w HDS. W tej realizacji panele SMART zostały przeniesione na drugą kondygnację budynku za pomocą dźwigu i odebrane przez ekipę wykonawczą KONBET. Aby precyzyjnie ułożyć lekki strop SMART wystarczy dwóch pracowników. Układanie stropu jest bardzo szybkie i nie nastręcza problemów.

Montaż paneli SMART

Kolejny panel bez problemu trafia na mury budynku. Następnie członkowie ekipy KONBET precyzyjnie ustawiają płytę w wyznaczonym miejscu.

Montaż zbrojenia wymianu

Jeden pracownik z ekipy KONBET przygotowywał otwory montażowe i umieścił w nich zbrojenie wymianu. W pachwiny i kanały płyt wmontowane zostały dodatkowe pręty łączące zbrojenie wymianu z panelami. Cała operacja montażu wymianu żelbetowego trwała około 15 minut.

Podsumowanie montażu:

  • 750 m2 stopu ułożonych w 16h
  • Koszt ok. 40% niż analogiczna powierzchnia wykonana z Terivy
  • Wysokość stropu – tylko 15 lub 20 cm
  • Rozpiętości do 8 i 9 m

Źródło: Konbet

Więcej

750 m2 stropu w 16h! – fotorelacja z montażu stropu SMART

Firma powiązana:

Konbet Poznań

Telefon 61 877 25 81, 516 058 014
www.konbet.pl, www.stropsmart.pl
poznan@konbet.pl

Konbet Poznań
Zobacz produkty: