Aktualności

V33 Polska - 20 lat na rynku

24.09.2012

V33 Polska z siedzibą w Zakrzewie koło Poznania, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku.

Firma jest oddziałem francuskiej V33 S.A. i specjalizuje się w dystrybucji i promocji produktów marek Grupy V33 (V33, Libéron, Plastor i Cecil Pro). Na rynku polskim dostępne są przede wszystkim produkty przeznaczone do ochrony i dekoracji drewna oraz metalu m.in. lazury ochronne, impregnaty, lakiery i oleje do parkietu, oleje do mebli ogrodowych i tarasów, farby do metalu, bejce.

Pierwsza lazura ochronna na rynku

V33 jest pierwszą firmą, która wprowadziła na polski rynek produkt o nazwie lazura, służący zarówno do dekoracji, jak i ochrony drewna przed działaniem promieniowania UV i wody. Lazura to transparentny produkt barwiący drewno, który pięknie podkreśla rysunek słojów drzewnych. V33 Polska, jako pierwsza wprowadziła także system oznaczania trwałości lazur w latach. Pierwszy wprowadzony na polski rynek produkt zapewniał ochronę drewna do 4 lat, a dzięki nowym recepturom obecnie firma oferuje produkty zapewniające ochronę nawet do lat 12 i odporne na ekstremalne warunki klimatyczne.  Nazwa lazura ochronna przyjęła się powszechnie na rynku na oznaczenie tego rodzaju produktu i jest obecnie wykorzystywana także przez konkurencję.

Zaczęło się od radia

Początki działalności francuskiej firmy V33 są bardzo ciekawe, gdyż w ogóle niezwiązane z branżą. Sięgają 1957 roku, kiedy to Claude de Grivel, ówcześnie wytwórca odbiorników radiowych, stworzył lakier o nazwie PLASTORLAK, służący do lakierowanie produkowanego sprzętu. Niedługo potem V33 wprowadziła na rynek pierwszy lakier do parkietów przeznaczony do użytku przez indywidualnego odbiorcę (wcześniej obecne były jedynie lakiery profesjonalne).  Był on stworzony na bazie żywic chemoutwardzalnych a po nałożeniu na drewno cechował się odpornością odpowiadającą 33% twardości szkła. Tak też powstała nazwa firmy – V33, gdyż Verre oznacza po francusku szkło. Choć do dziś V33 pozostała firmą rodzinną, dynamicznie się rozwija, ma obecnie 7 oddziałów w Europie a jej produkty dostępne są w 30 krajach na kilku kontynentach.

Jedną z kluczowych wartości firmy jest dbałość o środowisko. W tym kierunku firma się rozwija, wprowadzając na rynek coraz więcej innowacyjnych produktów spełniających restrykcyjne normy środowiskowe. Wiele produktów posiada europejskie certyfikaty ekologiczne (m.in. Ecolabel, przyznawany produktom lub usługom spełniającym najbardziej restrykcyjne normy w zakresie ochrony środowiska).

Rodzime początki

V33 Polska zaczynała swoją działalność pod nazwą My Way Tech. Jej założycielem i obecnym prezesem zarządu jest Wojciech Kręglewski. My Way Tech dystrybuowała produkty takich marek jak Hammerite, Desowag czy Sigma Coatings. Firma wprowadziła także na rynek farbę do metalu pod marką Hektor. Po początkach udanej współpracy z francuską V33 SA., w roku 2002 stała jej polskim oddziałem.

Obecnie V33 Polska jest bardzo prężnie rozwijającym się oddziałem i jako jedna z nielicznych filii posiada w swojej ofercie wszystkie marki Grupy V33.Dystrybucja odbywa się zarówno w marketach typu DIY, jak i w sklepach tradycyjnych. V33 dostarcza także produkty dla profesjonalistów z branży.

Marki V33 Polska

W swojej ofercie V33 Polska posiada produkty kilku marek:

  • V33 - produkty do pielęgnacji, ochrony i dekoracji drewna wewnątrz i na zewnątrz oraz metalu: impregnaty, lazury, lakiery, farby do drewna i metalu, LIBERON - produkty do renowacji i pielęgnacji drewnianych mebli,
  • BLOOM by LIBERON – produkty służące do dekoracji drewnianych mebli i powierzchni wewnętrznych w nowoczesnym, indywidualnym stylu: oleje, farby transparentne i kryjące do drewna,
  • PLASTOR - profesjonalne lakiery do parkietu,
  • CECIL – system produktów do impregnacji i pielęgnacji drewna,
  • BASILIT- impregnat solny do zabezpieczania więźby dachowej.

Źródło: V33 Polska

Więcej

Firma powiązana:

V33 Polska

Telefon 61 894 51 00
www.v33.pl
v33pl@v33.com

V33 Polska