Aktualności

Technologia prefabrykatów Wolf System w budownictwie biurowym

24.09.2012

Technologia prefabrykowana stosowana jest najczęściej w budownictwie mieszkaniowym i deweloperskim, a także przemysłowym. Szybka realizacja inwestycji, niskie koszty eksploatacji oraz duża oszczędność podczas wieloletniego użytkowania sprawiają, że potencjał prefabrykatów firmy Wolf System jest również wykorzystywany przy budowie obiektów biurowych. Jednym z nich jest realizowany obecnie zielony biurowiec w Chorzowie.

Prywatni przedsiębiorcy czy też duże koncerny na całym świecie od dawna wykorzystują technologię budownictwa prefabrykowanego w planowaniu inwestycji ze względu na szybkość realizacji, oszczędność kosztów eksploatacji oraz proekologiczny charakter. W Polsce inwestorzy coraz częściej dostrzegają potencjał budownictwa prefabrykowanego Wolf System, już nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych, ale również obiektów biurowych.

Najważniejszym czynnikiem decydującymi o przewadze technologii prefabrykowanej nad tradycyjną jest niewątpliwie znaczna oszczędność czasu. W ciągu ok. 4 – 6 tygodni od rozpoczęcia prac, budynek jest gotowy w stanie surowym, natomiast już po ok. 2 – 3 miesiącach - w stanie deweloperskim. Dla inwestorów oznacza to, że w krótkim czasie możliwe jest podjęcie działalności w obiekcie biurowym, a dodatkowo przedsiębiorcy unikają przestojów, dzięki produkcji prefabrykowanej i montażowi już gotowych elementów na placu budowy oraz przeprowadzaniu całego procesu budowy przez jednego wykonawcę.

Oprócz oszczędności czasu, zielone biurowce powstające w technologii prefabrykowanej Wolf System odznaczają się niskimi kosztami eksploatacji ze względu na konstrukcję zapewniającą znikome straty energii oraz wysoką energooszczędność wykorzystanych materiałów. Drewno, jako podstawowy budulec charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną oraz akustyczną, a także umożliwia stworzenie lekkiej i trwałej konstrukcji. Dodatkowo, budownictwo prefabrykowane Wolf System pozwala na elastyczne dopasowanie projektu do oczekiwań inwestora, nie tylko pod względem wielkości powierzchni, ale i funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń czy wymagań estetycznych.

Technologia prefabrykatów Wolf System w budownictwie biurowym. Obecnie firma Wolf System, na zlecenie firmy Burton Polska, realizuje projekt budowy nowoczesnego, zielonego biurowca w Chorzowie przy ul. Odległej. Budynek docelowo będzie siedzibą firmy Burton Polska – znajdą się w nim biuro oraz showroom dla klientów firmowych, a także wypożyczalnia sprzętu snowboardowego, serwis narciarsko – snowboardowy, pomieszczenia socjalne, gospodarcze i magazyn. Funkcjonalne rozplanowanie powierzchni gwarantuje zarówno komfort pracy dla przedstawicieli firmy, jak i swobodną komunikację klientom.

Zakończenie prac wykonywanych przez firmę Wolf System jest planowane na koniec października 2012 roku, natomiast inwestor przewiduje ukończenie całej inwestycji do końca bieżącego roku. Energooszczędność, ekspresowe uzyskanie stanu deweloperskiego, a także wykorzystanie ekologicznych materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań – te zalety technologii Wolf System przemawiają za jej wykorzystaniem w budownictwie biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Dzięki wykorzystaniu prefabrykatów oraz zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, możliwe jest wybudowanie budynków spełniających najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności, energooszczędności oraz ekologii.

Źródło: Wolf System

Więcej

Technologia prefabrykatów Wolf System w budownictwie biurowym

Firma powiązana:

Wolf System

Telefon 32 605 37 00
www.wolfsystem.pl
mail@wolfsystem.pl

Wolf System
Zobacz produkty: