Aktualności

Płytkowo – targowo

20.09.2012

Na chwilę przed targami Cersaie, trzej dostawcy płytek ceramicznych Coram Poland uchylili rąbka tajemnicy, co za kilka tygodni będzie można zobaczyć na ich targowych ekspozycjach.

Prezentację targowych zapowiedzi Ceramicas Aparici warto zacząć od nowoczesnej technologii szkliwienia, dzięki której płytki hiszpańskiego producenta korzystnie wyróżniają się na tle innych firm.

Zastąpienie tradycyjnej techniki szkliwienia (rotocolor) szkliwieniem cyfrowym można porównać do tak rewolucyjnej zmiany, jaką przyniosło w zapisie dźwięku użycie techniki cyfrowej zamiast analogowej.

To nowa droga, która otworzyła się przed producentami i projektantami płytek. Szkliwienie cyfrowe pozwala m.in. na uzyskanie pięknych efektów wzorniczych takich jak: perfekcyjna  dekoracja, bogactwo kolorów, zdobienie powierzchni niepłaskich i in.

- Bogactwo odwzorowań, jakie obecnie można uzyskać dzięki szkliwieniu cyfrowemu,  spowodowało, że pojawiły się nowe wzory płytek oparte o głęboko strukturalny czerep. Jest to technologia, która umożliwiła wprowadzenie wielu nowości zarówno fabrykom będącym w czołówce europejskich producentów, jak np. Aparici, czy mniejszym firmom, które dopiero wchodzą na polski rynek np. Bestile Ceramicas czy Gres Catalan – mówi Maciej Piotrowski, product manager działu płytek w firmie Coram Poland.

Na najbliższych targach Cersaie firma Aparici zaprezentuje m.in. płytki i dekoracje z serii „Nordic”, „Neutral” oraz dekoracyjną listwę do serii „G-Stone” o nazwie „Silver Sea”.

Nazwa płytki trafnie odzwierciedla wzór zapisany na powierzchni, która do złudzenia przypomina marszczoną wiatrem taflę morza. Dekoracja przygotowana na białej masie proponowana jest w wymiarze: 29,75x89,46 cm.

Również w serii „Neutral” uwagę zwraca płytka dekoracyjna w formie złotej listwy. Małe złote piramidki, ułożone w regularne rzędy stwarzają wrażenie głębi  i trójwymiarowości.

Podobny efekt producent uzyskał w dekoracji z serii „Nordic Negro Shell”, której powierzchnia wygląda jak pokryty łuskami grzbiet czarnej ryby.

Metodą szkliwienia cyfrowego przygotowany został również gres porcelanowy „Kubik” z oferty firmy Gres Catalan – nowego dostawcy, z którym współpracuje firma Coram Poland. Płytki w atrakcyjnym formacie 58x58 cm przygotowane zostały w kilku wykończeniach, m.in. białym, platynowym, czarnym, pomarańczowym.

Powierzchnia gresu przypomina grubo tkaną jutę. Swoista „plecionka”, w jaką układa się ornament, w wersji platynowej podkreślona jest przez błyszczące wykończenie.

Mimo delikatnej faktury gres posiada parametry właściwe płytce: jest twardy, mrozoodporny, odporny na ścieranie, działanie kwasów itp. Technikę cyfrowego szkliwienia wykorzystuje także firma Bestile Ceramicas – kolejny nowy dostawca firmy Coram Poland.

W ofercie hiszpańskiego producenta szczególną uwagę warto zwrócić na płytki modułowe imitujące różnego rodzaju mozaiki – to one będą wiodącym asortymentem w grupie targowych nowości oraz podstawą oferty na rok 2013.

Dotychczas możliwości zdobienia tego typu płytek były ograniczone, co miało odbicie w wygórowanej cenie.

Obecnie, dzięki cyfrowej technice można precyzyjnie i niedrogo zdobić również tak drobne i zróżnicowane elementy. Kolekcje na które warto zwrócić uwagę to: „Arandas”, „Millenium Magma” oraz seria „Puzzle” oferowana w wersji białej i czarnej. Płytkowo – targowo!

Źródło: Coram

Więcej

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram