Aktualności

Okna Energeto

20.09.2012

System ENERGETO to nowy wymiar w projektowaniu okien i nowy kierunek w myśleniu o energooszczędności. ENERGETO  to okno, które jest w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej.

Kiedy zdawać się mogło, że rewolucja w dziedzinie okien jest niemożliwa firma Eko-Plast wprowadziła do swojej dystrybucji nowy produkt – okna Energeto. Ta innowacyjna i nowoczesna konstrukcja podnosi bardzo wysoko poprzeczkę jeżeli chodzi o produkcję okien.

Dodatkowe właściwości cieplne, bezpieczeństwo i energetyczna oszczędność, wszystko to zagwarantowane jest przez jeden nowoczesny i wszechstronny produkt. Na czym zatem ma polegać innowacyjność okien Energeto? Jak możliwe jest tak kompleksowe poprawienie funkcjonalności okna? Odpowiedzi są dwie - "bonding inside" oraz "powerdure insiede".

Technologia "bonding inside" jest to opracowany specjalnie pod okna Energeto sposób wklejania szyby w profil okienny, bez stosowania dodatkowych wzmocnień i usztywnień stalowych. Prosty pomysł przekłada się jednak na szereg zalet oraz zdecydowanie podnosi jakość konstrukcji okna. Po pierwsze, wklejenie szyby bezpośrednio w profil okienny powoduje, że całość funkcji nośnej przeniesiona jest na pakiet szybowy.

Obciążenia statyczne przenoszone są przez, zdecydowanie bardziej elastyczną i odporną na zginanie, szybę, przez co całość okna zyskuje na wytrzymałości i stabilności. Szyba niejako amortyzuje napięcia powstałe na oknie, a z którymi mógłby nie poradzić sobie sam profil, szyba przejmuje rolę stabilizatora. Tym samym, poddany mniejszym siłom profil jest zdecydowanie mniej podatny na wszelkiego rodzaju odkształcenia i wygięcia, będące najczęstszą przyczyną pękania szyb.

Po drugie, głębsze osadzenie szyby w ramie okna pozwala na znaczne zmniejszenie jej szerokości. Profile okienne montowane w oknach Energeto mogą być o ok. 10 mm niższe, a co za tym idzie okna stają się jaśniejsze i większe. Dodatkowo, szyba wklejona w profil nie daje się wypchnąć, czy wyłamać – metoda często stosowana przez złodziei, a zatem dodatkowo zwiększa się zabezpieczenie domu.

Drugą innowacją wprowadzą do techniki produkcji okien przez firmę Eko-Plast jest wspominana już technologia "powerdure inside". Polega ona na zastąpieniu dotychczas montowanych w oknach wkładek metalowych termoplastycznymi wkładkami wzmacnianymi włóknem szklanym. Wprowadzenie tego ulepszenia powoduje, że Energeto są oknami zdecydowanie lepiej izolującymi, zarówno ciepło jak i hałas.

Różnica w izolacji jest naprawdę zaskakująca, gdyż Energeto zestawione z innymi montowanymi obecnie oknami okazują się aż 40% wydajniejsze. Pamiętajmy, że 40% lepsza izolacja cieplna mieszkania czy domu, znacząco wpływa na podniesienie skuteczności ogrzewania, a tym samym na obniżenie rachunków i dodatkowe oszczędności. Ponadto, zastąpienie wkładek stalowych wkładkami termoplastycznymi prawie o 60% obniżyło wagę ramy okiennej, co zdecydowanie ułatwia montaż okna oraz obniża koszty jego transportu.

Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii oraz doskonałemu projektowaniu okna Energeto mogą z powodzeniem stać się synonimem rewolucyjności. Podniesienie parametrów izolacyjnych, bezpieczeństwa, powiększenie powierzchni przeszklenia (przy niezmienionych gabarytach samego okna) oraz wagi, pozwalają nam stwierdzić, iż Energeto, to produkt najwyższej światowej klasy, a ich funkcjonalność i inteligencja znajdą swoje miejsce w każdym domu.

Źródło: Eko Plast

Więcej

Firma powiązana:

Eko Plast

Telefon 12 443 10 11
www.ekoplast-krakow.pl
biuro@ekoplast.krakow.pl

Eko Plast