Aktualności

Baltic Wood patronem Dolnośląskiego Festiwalu Architektury

14.09.2012

Koniec września dla branży architektonicznej we Wrocławiu zapowiada się nadzwyczaj interesująco. Już 28 września rozpocznie się Dolnośląski Festiwal Architektów, którego patronem została firma Baltic Wood.

Dolnośląski Festiwal Architektury we Wrocławiu jest organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich już po raz drugi. Tegorocznym hasłem przewodnim jest: Miasto, Miejsce, Mieszkanie. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na przestrzeń publiczną i zachęcenie jej do aktywnego współtworzenia. Uczestnikami wydarzenia będą osoby, które mają wpływ na kreowanie publicznej przestrzeni: mieszkańcy i profesjonaliści.

W trakcie Festiwalu Architektury poruszane będą zagadnienia związane z odmiennymi perspektywami architektury, dotyczącymi człowieka. Uczestnicy imprezy będą szukać odpowiedzi na pytania:

  • Jak wyglądają miejsca, w których styka się przestrzeń publiczna i prywatna?
  • Czy mieszkańcy miasta mogą rzeczywiście mieć bezpośredni wpływ na jego formę?
  • Czym jest dziś idealne miejsce do życia i czy miasto jest w stanie je zapewnić?
  • Jak nowości technologiczne mogą wpływać na budowanie ładu społecznego?

Podczas inauguracji, która będzie miała miejsce 28 września 2012 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Architektury, firma Baltic Wood zaprezentuje najnowsze nurty w wystroju wnętrz, wypływające z inspiracji modą. Wskaże, że wyczucie harmonii oraz stosowanie najnowszych technologii mogą łączyć się kreatywnością i niepowtarzalnością, a właściwa aranżacja publicznych przestrzeni i stosowanie naturalnych elementów dekoracyjnych są w stanie budować ład społeczny.

Program Dolnośląskiego Festiwaul Architektury jest bardzo różnorodny. Uczestnicy w trakcie wycieczek tematycznych i zwiedzania nowych lub często niedostępnych na co dzień obiektów będą mogli wspólnie odkrywać architekturę. Dyskusje i debaty skupiać się będą na wskazaniu rozwiązań, które sprawdziły się w innych krajach i regionach, a które mogłyby zostać zaadoptowane do naszych realiów.

Źródło: Baltic Wood

Więcej

 

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood