Aktualności

Xella Polska – innowacje krokiem do sukcesu

11.09.2009

Co zrobić, aby wprowadzać innowacje zapewniające niezbędną konkurencyjność firmy na rynku, a jednocześnie przekonać do zmian pracowników? W Xella Polska powstał projekt Innowacje, który wprowadza nowoczesne rozwiązania nie tylko w kwestiach organizacyjnych firmy, ale pozwala stworzyć nowe, oczekiwane przez rynek produkty.

Cechą współczesnego budownictwa jest innowacja. Nowe technologie budowlane i zmieniające się potrzeby konsumentów powodują, że ta gałąź gospodarki rozwija się błyskawicznie.

Pomysły pracowników Xella Polska nie tylko ułatwiają im pracę, ale również ulepszają ofertę produktową. Powołana przez Zarząd Xella Polska Grupa Eureka ewoluowała w projekt Innowacje, bo okazało się, że oczekiwania pracowników firmy pozwalają usprawnić proces produkcji, logistykę transportu materiałów, czy polepszyć wewnętrzną komunikację.

W warunkach laboratoryjnych powstają bowiem najnowsze technologie, ale firma zamieniona w wielopoziomowe laboratorium staje się prawdziwą kopalnią kreacji.

Konsekwentnie dążymy do wykorzystania nowych szans, możliwości oraz radzenia sobie z bieżącymi problemami, tłumaczy Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska.

Celem przyświecającym reaktywowaniu Grupy Innowacje jest próba uświadomienia pracownikom firmy oraz naszym partnerom biznesowym, że tylko ciągły rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i aktywne podejście do biznesu gwarantuje sukces.

Przede wszystkim jednak warto podkreślić, iż dzięki innowacjom udało nam się wyjść obronną ręką z kryzysu ekonomicznego, dodaje Szeszuła.

Zarząd Xella Polska postanowił włączyć Klientów, Partnerów i Dostawców w innowacyjną strategię firmy.

Już niedługo zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, za pomocą której każdy będzie mógł zgłosić swoją propozycję innowacji. Na chwilę wszyscy zainteresowani zgłoszeniem innowacji mogą przesłać swój pomysł drogą mailową na adres: Innowacje.Polska@xella.com, a pracownicy firmy mogą wrzucać specjalnie przygotowane formularze do zawieszonych w zakładach produkcyjnych i biurze firmy skrzynek opatrzonych logiem Innowacje.

Xella cały czas stawia na innowacyjne rozwiązania i wprowadza nowe produkty - tylko w 2009 roku pojawiły się w ofercie aż trzy nowe produkty: bloczki YTONG ENERGO oraz YTONG MULTIPOR, a także bloki SILKA E18A.

Więcej informacji na stronie www.xella.pl.

Xella Polska – innowacje krokiem do sukcesu
Zobacz produkty: