Aktualności

Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem

16.05.2018

Nowoczesne sprężarki i zoptymalizowany obieg chłodniczy pompy ciepła Bosch Compress 6000 LW zapewniają jej wysoką efektywność - wartość jej współczynnika COP to nawet do 4,7 (według EN 14511).

Funkcja DynamicPumpControl

Pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWPonadto pompę wyposażono w funkcję DPC (DynamicPumpControl), która służy do regulacji różnicy temperatur pompy obiegu wtórnego oraz automatycznie zapewnia optymalny strumień przepływu wody przez pompę ciepła. W ten sposób zwiększa się efektywność eksploatacji i zmniejsza zużycie energii. Funkcja DPC umożliwia dodatkowo łatwe i szybkie uruchomienie pompy bez konieczności wcześniejszego, ręcznego ustawienia pompy obiegu wtórnego. Wyjątkowo energooszczędne są również wbudowane w urządzenie pompy przeznaczone do obiegu grzewczego i solanki.

Ciepło z gruntu

Gruntowe pompy ciepła marki Bosch wykorzystują ciepło gruntu do ogrzewania domów i przygotowania c.w.u. Ciepło z gruntu jest pobierane przez kolektor poziomy (ułożony pod powierzchnią gruntu) lub sondę pionową (odwiert w gruncie). Dzięki stosunkowo wysokim temperaturom gruntu utrzymującym się przez cały rok, gruntowe pompy ciepła pracują bardzo wydajnie.

Pompy geotermiczne serii Bosch Compress 6000 LW w zależności od potrzeb można łączyć z zewnętrznym podgrzewaczem wody. Funkcje regulacyjne układu wykrywania ciepła zewnętrznego umożliwiają również podłączenie instalacji solarnych lub na biomasę, przeznaczonych do przygotowania ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon Infolinia: 801 600 801, Junkers Serwis: 801 300 810
www.junkers.pl, www.poprosturewolucyjny.pl
junkers-infolinia@pl.bosch.com

Robert Bosch Sp. z o.o.
Zobacz produkty: