Aktualności

Plan i Ramo ozdobne grzejniki płytowe

06.09.2012

Niezależnie od tego czy wymieniamy stare, żeliwne kaloryfery, czy urządzamy nowy dom, warto zainwestować w oszczędne i lekkie grzejniki płytowe. Warto wiedzieć, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na proste, białe modele z widocznymi przetłoczeniami. Purmo Ramo i Plan to grzejniki płytowe, jednak o bardziej designerskim wyglądzie niż te najbardziej popularne z klasycznym żebrowaniem.

Grzejniki płytowe kojarzą się z klasycznymi żebrowanymi płytami w kolorze białym. Ze względu na ich przystępną cenę oraz szeroką ofertę rozmiarów i wydajności, to najczęściej montowany obecnie rodzaj grzejników. Droższe grzejniki dekoracyjne stosowane są  najczęściej w wybranych, reprezentacyjnych punktach mieszkania.

Tymczasem uznani producenci, tacy jak marka Purmo, oferują również inne, bardziej ozdobne rodzaje grzejników płytowych. Modele takie jak Plan i Ramo są niewiele droższe od żebrowanych płytowych klasyków, a ich wygląd wprowadza do wnętrza powiew świeżości.

Wnętrza klasyczne i minimalistyczne – grzejniki Ramo i Plan to uniwersalne urządzenia grzewcze dla wymagających. Charakteryzują się delikatną, klasyczną linią oraz gładkimi frontami. Wykończone łagodnymi, zaokrąglonymi krawędziami, dodadzą subtelnego i nowoczesnego rysu każdemu wnętrzu. Są tak eleganckie, że wyglądem przypominają grzejniki dekoracyjne, zachowują przy tym cenę zbliżoną do cen zwykłych grzejników płytowych. Dzięki temu można bez dużego wysiłku finansowego, wyposażyć w nie całe mieszkanie.

Purmo Plan to grzejnik płytowy o idealnie gładkiej płycie czołowej. W modelu Ramo gładka płyta czołowa została dodatkowo urozmaicona poziomymi przetłoczeniami na całej długości, nadającymi jej rasowego i dynamicznego charakteru. Uniwersalna stylistyka obu urządzeń oraz możliwość wyboru dowolnego koloru z ponad 200 odcieni palety RAL sprawia, że grzejniki doskonale sprawdzą się także na eksponowanych ścianach.

W wersji 200 mm do nietypowych aranżacji – grzejniki w wysokości zaledwie 200 mm to ukłon w stronę właścicieli mieszkań, których wnętrza zostały zaprojektowane z dużymi oknami, przeszkleniami czy nietypowymi wymiarami ścian. To również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zaaranżować przestrzeń sypialni, jadalni bądź salonu indywidualnie, w subtelny i minimalistyczny sposób.

Grzejniki Ramo i Plan o wysokości 200 mm są dostępne w długościach od 60 centymetrów aż do 3 metrów oraz czterech typach: 21s, 22, 33, 44. Wyjątkowy jest typ 44 - dostępny wyłącznie w wysokości 200 mm.  Model ten jest wyposażony w gładką płytę zarówno z przodu jak i z tyłu grzejnika, dzięki czemu uzyskujemy doskonały efekt przy przeszkleniach sięgających do podłogi. Dla zachowania swoich walorów dekoracyjnych jest przeznaczony do montażu tylko na stojakach podłogowych.

Uniwersalne urządzenia grzewcze – warto pamiętać, że modele Ramo i Plan występują we wszystkich standardowych wysokościach, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia, bez względu na dostępną powierzchnię. prócz wersji 200 mm, grzejniki dostępne są także w pozostałych wysokościach – 300, 500, 600 i 900 milimetrów oraz długościach od 400 do 3000 milimetrów. Mają różne rodzaje podłączeń – boczne, dolne i dolne środkowe. Wszystkie modele charakteryzują się wydajnością zbliżoną do standardowych grzejników płytowych. Grzejniki Purmo Plan mogą zostać zainstalowane jako grzejniki renowacyjne. Plan i Ramo ozdobne grzejniki płytowe!Dane techniczne Purmo Plan:
Moce: od 212 do 2000 W
Wysokość: 200, 300,500, 550, 600, 900 mm
Długość: od 400 do 3000 mm
Ceny: od 363 do  4635 PLN netto
Dane techniczne Purmo Ramo:
Moce: od 210 do 6927 W
Wysokość: 200, 300, 500, 600, 900 mm
Długość: od 400 do 3000 mm
Ceny: od 384 do 4693 PLN netto

Źródło: Purmo

Więcej

 

 

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating