Aktualności

Kamienne inspiracje Pfleiderer

05.09.2012

Zgodnie z aktualnymi trendami projektanci Pfleiderer poszukują inspiracji do tworzenia dekorów w oryginalnych gatunkach skał i minerałów. Często w swojej naturalnej postaci byłyby one niepraktyczne jako blaty czy okładziny ścienne. Na szczęście ich niepowtarzalną urodę można zakląć w postaci blatów i laminatów HPL.

Czarna wulkaniczna lawa, którą możemy podziwiać w naturze podczas wakacji na Sycylii, lśniące drobinki miki czy łupek ilasty – ilość kolorów, faktur, rodzajów skał stworzonych przez Naturę jest wręcz niepoliczona. Jednak nie wszystkie w swojej naturalnej postaci nadają się do bezpośredniego wykorzystania we wnętrzach.

Czasem są zbyt kruche, czasem trudne w obróbce, a czasem zbyt łatwo ulegają zabrudzeniom i plamom. Zdarza się także, że po prostu nie możemy sobie pozwolić na kosztowny kamienny blat lub okładane kamiennymi płytami ściany. Co pozostaje wtedy miłośnikom kamiennej elegancji? Odpowiedzią na to pytanie mogą być blaty lub laminaty HPL imitujące  kamienie.

Projektanci Pfleiderer zgodnie z aktualnymi trendami próbują sięgać po kamienie mniej oczywiste niż marmur czy piaskowiec. Dbają o to, by połączyć maksymalnie wierne odwzorowanie naturalnego koloru, ziarnistości i rysunku z wrażeniem autentyczności faktury.
W kolekcji blatów Unico szczególnie wyróżnia się pod tym względem blat Volcan. Jego chropowata faktura, przypominająca zastygłą wulkaniczną magmę ma odcień głębokiej, matowej czerni. Taki mocny akcent pozwoli stworzyć oryginalną i wyrazistą kuchnię.

We wprowadzonej na rynek w tym roku kolekcji blatów Luxury Home Style jedną z najbardziej wyrazistych propozycji są dekory Black i White Reflexions. W obu zgodnie z nazwą na białym lub czarnym tle znajdują się przypominające mikę, połyskliwe drobinki – podobnie jak w niektórych odmianach bazaltu. Ten wzór to propozycja do wnętrz w stylu glamour – będzie znakomicie współgrał z powierzchniami lakierowanymi na wysoki połysk, z kontrastowymi zestawieniami bieli i czerni, z kryształowymi dekoracjami i detalami.

Kamienne inspiracje Pfleiderer. Jeśli ktoś preferuje bardziej surową stylistykę, w tej samej kolekcji blatów znajdzie także dekor Hornfels – piękne, niezwykle naturalne odwzorowanie łupka ilastego o zielonkawo-szarym wybarwieniu. Wzór jest tak realistyczny, że wydaje się iż za chwilę dotkniemy chropowatej skały.

Taki blat będzie wspaniale współgrał z modnymi szarościami na frontach i ścianach, a akcenty z chromowanej lub szczotkowanej stali dodadzą mu elegancji. Trzeba jednak pamiętać, że tak ciemny i charakterystyczny wzór na zbyt dużej powierzchni może być przytłaczający. Warto go zrównoważyć spokojnymi jednolitymi płaszczyznami o jednolitej barwie.

Źródło: Pfleiderer

Więcej