Aktualności

Z powodzeniem w przyszłość – Witex w rękach Windmöller Gruppe!

05.09.2012

Przejęcie z początkiem 2012 roku przez pierwotnych właścicieli - rodzinę Windmöller firmy Witex Flooring Products GmbH, pochodzącego z Augustdorf producenta podłóg laminowanych, spowodowało przeprowadzenie reorganizacji w strukturach firmy Windmöller.

Do 1 stycznia 2013 r. dwie spółki Witex Flooring Products GmbH oraz Windmöller Flooring GmbH, pozostające pod jedną marką Windmöller Holding, będą odpowiedzialne za działalność gospodarczą w siedzibie w Augustdorf.

W przedsiębiorstwie produkcyjnym Windmöller, połączone zostaną działy Produkcji, Zakupów, Logistyki oraz Badań i Rozwoju w jeden dział paneli podłogowych. Za Dział Sprzedaży oraz Dział Techniki Zastosowań będzie odpowiedzialna spółka (dystrybucyjna) Windmöller Vertriebsgesellschaft, a w przyszłości obie istniejące marki, Windmöller Flooring oraz Witex, będą występować pod jedną nazwą: „Windmöller – Die Bodenmarke”.

"Rodzinne przedsiębiorstwo Windmöller przywiązuje dużą uwagę do niezawodności, innowacji oraz społecznej odpowiedzialności. „Będziemy optymalizować wydajność produkcji, realizować synergię w Działach Zakupów, Logistyki oraz Sprzedaży, aby osiągać sukcesy w przyszłości i tym samym zapewnić miejsca pracy w Augustdorf.” – mówi Matthias Windmöller, CEO.

Windmöller-Holding GmbH jest samodzielnie odpowiedzialny we wszystkich przynależących do firmy przedsiębiorstwach za serwis Działów: Informatycznego, Finansów, Zakupów, Marketingu oraz Działu Personalnego.  Z pomocą ponad 340 pracowników Windmöller-Holding zaplanował na rok 2012 osiągnięcie obrotu w wysokości ok. 130 mln Euro.

Do spółki Windmöller-Holding, oprócz rozwijającej się na całym świecie branży wysokogatunkowych podłóg laminowanych, nowatorskich oraz ekologicznych pokryć podłogowych PURline, należą również 3 inne przedsiębiorstwa. Windmöller Polymer Technologie GmbH z siedzibą w Detmold jest producentem elastycznych paneli podłogowych na bazie surowców odnawialnych, a także liderem w branży materiałów wyciszających ze sprzedażą około 20 mln m2 w roku (systemy akustyczne do pomieszczeń np. do podłóg oraz drzwi systemowych). Windmöller Holzwerkstoffe GmbH (Zakładu Przemysłu Drzewnego Windmöller GmbH) z siedzibą w Bad Oeynhausen są jednym z największych zakładów stolarskich w przemyśle przetwórczym w okręgu OWL. Firma Windmöller Fertigteile GmbH (Przedsiębiorstwo Wyrobów Gotowych Windmöller GmbH) z siedzibą w Löhne, produkuje z kolei gotowe części i akcesoria dla branży meblowej i kuchennej w całej Europie.

Źródło i zdjęcia: Wineo

Firma powiązana:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 374 02 60 do 61
www.wineo-polska.pl
office@wineo-polska.pl

Windmöller Polska Sp. z o.o.