Aktualności

Nowa norma europejska dla zaworów kulowych do gazu

04.09.2012

Zawory kulowe to podstawowe i niezbędne elementy każdej instalacji gazowej. W sierpniu ubiegłego roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ukazał się zaktualizowany wykaz norm zharmonizowanych w zakresie dyrektywy 89/106/EWG dotyczącej wyrobów budowlanych.

Z dniem 01.09.2012 kończy się okres przejściowy i wchodzi w życie europejska norma EN 331:1998/A1:2010, która nakłada na producentów obowiązek przeprowadzania badań odporności wysokotemperaturowej zaworów do gazu w temperaturze +650˚C. Wszystkie zawory kulowe do gazu muszą być oznaczone znakiem CE, który jest potwierdzeniem zgodności produktów z normą.

Valvex  wprowadził do oferty zawory kulowe do gazu ORION spełniające wymogi nowej normy. Potwierdzeniem zgodności jest certyfikat wydany przez TSU nr 1299-CPD-0083. W związku z tym każdy zawór ORION posiada na korpusie oznaczenie CE.

Dodatkowo zawory ORION posiadają Certyfikat na znak Bezpieczeństwa i Jakości „B” wydany przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie.  Mimo, że dokumenty te nie są wymagane prawnie, Valvex poddaje swoje wyroby dodatkowym badaniom przez niezależne jednostki certyfikujące, aby zapewnić najwyższą jakość produktów i tym samym zagwarantować bezpieczeństwo ich użytkownikom.

Zawory ORION charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami pracy – dzięki szerokiemu zakresowi temperatur roboczych od -40˚C do +60˚C (klasa T3) mogą pracować zarówno w obrębie wewnętrznych jak i zewnętrznych instalacji gazowych w budownictwie powszechnym. Przeznaczone są do pracy w instalacji o ciśnieniu do 2 MPa (klasa ciśnieniowa MOP5-20).

Dbałość o wysoką jakość w czasie całego procesu produkcji wraz oraz precyzja wykonania zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę i gwarantują szczelność zaworów. Dlatego Valvex z pełną odpowiedzialnością udziela 25-letniej gwarancji na te produkty. W ofercie dostępne są dwa modele produktów – wersja nakrętno-nakrętna i nakrętno-wkrętna – obie występują z nową, wzmocnioną dźwignią stalową lub z motylkiem aluminiowym o charakterystycznym dla zaworów Valvex kształcie.

Nowe zawory zastępują w ofercie Valvex zawory kulowe do gazu V-GAS z dźwignią aluminiową. Aby zobaczyć pełną ofertę armatury instalacyjnej Valvex do gazu kliknij tutaj.

Źródło: Valvex

Więcej

 

 

Firma powiązana:

Valvex S.A.

Telefon 18 269 32 20, 0 800 192 922
www.valvex.com
valvex@valvex.com

Valvex S.A.