Aktualności

Firma Sto rozpoczęła współpracę z Politechniką Łódzką

23.03.2018

27 lutego firma Sto Sp. z o.o. podpisała z Politechniką Łódzką list intencyjny inaugurujący współpracę w sferze nauki i edukacji. Sto zaoferuje studentom możliwość odbycia płatnych staży i pomoc w przygotowaniu ich prac dyplomowych.

Na mocy zawartego porozumienia, grupy specjalistów z Politechniki Łódzkiej oraz firmy Sto rozpoczną udział we wspólnych projektach, w tym międzynarodowych programach badawczych, których rezultaty zostaną  skomercjalizowane. Współpraca będzie korzystna również dla studentów Politechniki, którzy będą mogli skorzystać z programu praktyk i staży zawodowych. Firma Sto chce zaproponować studentom częściowo płatne staże, podczas których zostaną oni przygotowani do podjęcia pracy pełnoetatowej.

Pomysł stworzenia częściowo płatnych praktyk dla studentów to chęć wyjścia naprzeciw trudom w zdobyciu pierwszego doświadczenia, które często oferowane jest im nieodpłatnie. Sto chce stworzyć dla młodych ludzi szansę rozwoju i dać im możliwość zarobienia swoich pierwszych pieniędzy. Warunki, jakie trzeba będzie spełnić w celu odbycia praktyk zostaną określone przez Politechnikę Łódzką we współpracy ze Sto, natomiast za kwalifikację studentów odpowiedzialna będzie bezpośrednio uczelnia.

Biznes partnerem nauki

Dzięki podjętej współpracy firma pragnie rozwinąć departament R&D i pozyskać źródło wysoko kwalifikowanych pracowników. Równorzędnym celem jest zwiększenie rozpoznawalności marki na rynku, w tym spopularyzowanie jej wśród ludzi młodych, chcących zdobywać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Łódzka Politechnika jest drugą po Politechnice Warszawskiej uczelnią, z która marka nawiązała tego rodzaju współpracę. Jak  informuje nas Dariusz Czarny, Pełnomocnik Zarządu firmy Sto ds. Jakości, spółka wysłała już listy intencyjne do dwóch kolejnych: Politechniki Poznańskiej i Politechniki Krakowskiej. Firma Sto jest polską  spółką międzynarodowego koncernu Sto SE & Co. KGaA, z siedzibą w Niemczech. Koncern jest czołowym producentem systemów ociepleń, farb, tynków i systemów akustycznych a także produktów do ochrony i naprawy betonu oraz posadzek żywicznych.

źródło: Sto Sp. z o.o.

zdjęcie: Politechnika Łódzka

Firma Sto rozpoczęła współpracę z Politechniką Łódzką

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 5116 100, 102
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.
Zobacz produkty: