Aktualności

Valvex poleca zawory ONYX - idealne do pracy w trudnych warunkach

22.01.2018

Dbając o najwyższą jakość oferowanych wyrobów, Valvex nieustannie pracuje nad rozwojem swoich produktów. Efektem ostatnich działań jest udoskonalona wersja zaworu ONYX.

Zawory ONYX w nowej odsłonie są zaworami przystosowanymi do pracy w nowoczesnych instalacjach. Zapewniają bezpieczeństwo i pełną funkcjonalność instalacji przy podwyższonych parametrach pracy i zróżnicowanych mediach. Proponowane przez Valvex nowe zawory ONYX charakteryzują się jeszcze wyższymi właściwościami fizycznymi niż ich dotychczasowa wersja.

Przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – nawet do 180°C oraz w warunkach wysokiego ciśnienia - aż do 40 barów dla wszystkich zaworów od 3/8’’ do 1’’ (maksymalne ciśnienie dla zaworów powyżej 1’’ to 30 bar - wartość ciśnień nominalnych w zależności od temperatury przedstawia wykres 1).

Niezmienne natomiast pozostaje szerokie zastosowanie zaworów ONYX. Produkty te mogą być montowane w instalacjach wodociągowych wody zimnej i ciepłej, w instalacjach ogrzewania wodnego oraz w instalacjach solarnych, w których czynnikiem roboczym jest roztwór wodny glikolu propylenowego o zawartości glikolu do 50% z dodatkiem inhibitorów korozji. Zawory ONYX są przeznaczone również do stosowania w instalacjach sprężonego powietrza o klasie czystości 5-5-6 wg ISO 8573-1:2010. Zgodnie z Atestem Higienicznym wydanym przez Państwowy Zakład Higieny, kurki kulowe ONYX mogą być z pełną odpowiedzialnością stosowane w instalacjach wody pitnej.

źródło i zdjęcia: Valvex S.A.

Valvex poleca zawory ONYX - idealne do pracy w trudnych warunkach

Firma powiązana:

Valvex S.A.

Telefon 18 269 32 20, 0 800 192 922
www.valvex.com
valvex@valvex.com

Valvex S.A.
Zobacz produkty: