Aktualności

EKO-BIO: Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym

15.05.2018

Czym jest szambo ekologiczne? Otóż jest to znane już od wielu lat i skuteczne rozwiązanie problemu przydomowych ścieków. Szambo składa się z osadnika gnilnego, za którym montowany jest układ drenażu rozsączającego. Działanie urządzenia jest podobne jak w przypadku biologicznych oczyszczalni ścieków EKO-BIO – główna różnica polega na tym, że proces beztlenowego i tlenowego oczyszczania ścieków nie odbywa się w jednym zbiorniku, ale w wydzielonych sekcjach.

W osadniku gnilnym zachodzi oczyszczanie beztlenowe – ścieki przechodzą tu przez specjalny filtr. Następnie przemieszczają się do drenażu rozsączającego, gdzie przechodzą oczyszczanie tlenowe. Proces ten jest całkowicie ekologiczny i naturalny. Oczyszczone, przyjazne dla środowiska ścieki mogą już przenikać do wód gruntowych, nie zanieczyszczając ich. Ekologiczne oczyszczanie ścieków daje efekty spełniające wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi… Dz.U. z 2006 nr 137 poz.984.

Nasze przydomowe oczyszczalnie prosto od producenta oparte o osadniki gnilne EKO nie wymagają obsługi ani zużycia prądu. Wystarczy, że użytkownik będzie pamiętał o oczyszczeniu osadnika raz na dwa lata, wyczyszczeniu filtra (najlepiej obie te czynności wykonać jednocześnie) oraz uzupełnieniu bakterii raz na 2 tygodnie (do muszli toaletowej wrzucana jest tabletka i spłukiwana wodą).

Na poniższej ilustracji mogą Państwo zobaczyć, jak jest zbudowane i jak działa szambo ekologiczne w połączeniu z drenażem. Niebieskimi strzałkami zaznaczony jest tu kierunek, w którym przemieszcza się oczyszczona woda w zbiorniku, a następnie poprzez pole rozsączające tzw. "drenaż".

1. Osadnik gnilny typu EKO (szambo ekologiczne).
2. Drenaż rozsączający
3. Kosz filtracyjny
4. Studzienka rozprowadzająca (rozdziela ścieki na kilka ciągów rur drenażowych)
5. Rury drenażowe
6. Podsypka żwirowa pod rury drenażowe
7. Wentylacja niska

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


źródło i zdjęcia: Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.

EKO-BIO: Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym

Firma powiązana:

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.

Telefon 42 213 27 66, tel. kom. 506 226 116, 510 209 465
www.oczyszczalnia.net
kontakt@oczyszczalnia.net

Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Zobacz produkty: