Aktualności

Złoto dla YTONGa z Sieradza

04.09.2009

Sieradzka fabryka YTONG zwyciężyła w XIV edycji Światowego Konkursu Jakości organizowanego przez firmę Xella. To już piąte złoto dla sieradzkiej fabryki w tym międzynarodowym konkursie.

Dzięki najwyższej jakości produktów Sieradz pokonał kilkadziesiąt zakładów produkujących bloczki YTONG z całej Europy, w tym Austrię, Belgię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Holandię, Francję, Niemcy, Słowację, Słowenię i Węgry. Sieradzki YTONG wyprzedził także Chiny i Stany Zjednoczone. Polskie fabryki YTONG w Sieradzu i Ostrołęce zajmują w konkursie czołowe lokaty nieprzerwanie od jedenastu lat.

YTONG z polskich fabryk od lat jest uznawany za najlepszy na świecie. To dla nas ogromna motywacja do kolejnych innowacji i jeszcze większego dbania o jakość produkcji. Cieszy nas, że jakość polskich bloczków jest doceniana zarówno przez specjalistów, jak i inwestorów na rynku – mówi Cezary Szeszuła, Prezes Zarządu Xella Polska.

Rokroczne zwycięstwa naszych zakładów w europejskim konkursie jakości motywują nas do produkcji coraz bardziej zaawansowanych bloczków: ciepłych i wytrzymałych, jak YTONG ENERGO, które spełniają przyszłe normy dotyczące energooszczędności , dodaje Cezary Szeszuła.

Zakład w Sieradzu dysponuje w pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną zapewniającą ekologiczną produkcję bezodpadową. Produkuje pełen asortyment bloczków YTONG, jako pierwszy zakład Xella zaczął produkcję najcieplejszych bloczków na rynku – YTONG ENERGO. Nagroda ta jest dla nas dowodem, że codzienna dbałość o jakość każdego etapu produkcji przynosi efekty. Wierzymy, że kolejne innowacyjne produkty zapewnią nam zwycięstwa w następnych latach, mówi Roman Winiarczyk, dyrektor zakładu w Sieradzu.

Informacje o konkursie

Celem Światowego Konkursu Jakości jest wyróżnienie zakładu, którego produkty cechuje najwyższa jakość. Na decyzję o przyznaniu nagrody mają wpływ parametry i właściwości produktów istotne z punktu widzenia klienta.

Są to: wymiary, jakość krawędzi i powierzchni bloczków, sposób ułożenia na palecie, oznaczenie i zafoliowanie. Pod uwagę brana jest również dbałość o ekologię.

Szczegóły na stronie www.media.xella.pl.