Aktualności

RekuEKO - inteligentny rekuperator firmy FLOP SYSTEM

13.12.2017

Prezentujemy Państwu serię rekuperatorów RekuEKO, których konstrukcja jest wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia zdobytego m.in. dzięki udziałowi w unijnych projektach badawczo-rozwojowych oraz bliskim kontaktom z najlepszymi firmami instalacyjnymi, projektantami i użytkownikami systemów z odzyskiwaniem ciepła, wykorzystywanych  w budownictwie mieszkaniowym.

Gama czterech modeli zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających instalatorów, projektantów, a także użytkowników budynków mieszkalnych (i nie tylko), oczekujących "inteligentnego i oszczędnego" zarządzania mikroklimatem wewnętrznym.

Standardowe wyposażenie RekuEKO w automatykę pozwalające na pracę systemu w trybie  modulowanej wentylacji w układzie stałego ciśnienia lub trybie stałego wydatku to podejście unikalne na rynku producentów rekuperatorów.

Urządzenia zaprojektowane są głównie z myślą o wykorzystaniu ich w inteligentnych systemach energooszczędnej, selektywnej wentylacji na żądanie - wentylują "kiedy trzeba i ile trzeba", automatycznie dostosowując wydajność do bieżącego zapotrzebowania na świeże powietrze. Podnosząc komfort i zapewniając zdrowy mikroklimat budynku system modulowanej wentylacji przysparza użykownikowi dodatkowych oszczędności energetycznych rzędu 20...30% w stosunku do tradycyjnych rekuperatorów z przeciwprądowymi wymiennikami ciepła nie posiadających możliwości pracy w trybie wentylacji na żądanie.
 
RekuEKO zaprojektowany został do współpracy z dwuśrednicowym systemem dystrybucji powietrza SPIDERvent, bowiem giętkie, polietyleonowe kanały wentylacyjne o średnicach zewnętrznych 75mm i 90mm ( także 125mm) ukryć można całkowicie w części nośnej stropu i ścianach budynku.

Na życzenie inwestora (opcja na zamówienie) rekuperator RekuEKO może być zarządzany zdalnie poprzez platformę internetową (serwis na odległość), z wykorzystaniem protokołu MODBUS.

źródło i zdjęcia: Flop System

RekuEKO - inteligentny rekuperator firmy FLOP SYSTEM

Firma powiązana:

Flop System

Telefon 71 325 14 20
www.flopsystem.pl
office@flopsystem.pl

Flop System
Zobacz produkty: