Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Schöck: Osiedle Forma Wysoka – na pograniczu natury i nowoczesności

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2017-12-07

Bliskość natury i spokój wydają się nieosiągalne w wielkim mieście. Nie musimy jednak wyjeżdżać daleko, aby móc je odnaleźć – Osiedle Forma Wysoka pozwala cieszyć się własną przestrzenią niezakłóconą przez metropolię. Współgrające z naturalną zielenią jest idealne dla rodziny, która ceni sobie bezpieczeństwo i życie we własnym tempie, nie rezygnując tym samym z atrakcji miasta.

Składające się z trzech budynków mieszkalnych osiedle Forma Wysoka położone jest w Wysokiej – z dala od głośnego centrum miasta, ale w pobliżu jednego z wrocławskich centrum rozrywkowo-kulturalnych – pozwala cieszyć się prywatnością i ciszą bez rezygnacji z atrakcji, takich jak kina czy galerie handlowe. Inwestorem jest firma PROFIT Development, której strategię oddają słowa "bezpiecznie, nowocześnie i komfortowo". Dzięki ponad dziesięcioletniej obecności na rynku, PROFIT Development doskonale orientuje się w potrzebach mieszkańców oraz w wymogach, jakie stawiają najnowsze zasady konstrukcyjne. To sprawia, że stworzone przez nich mieszkania cechuje najwyższa estetyka i elegancja, które idą w parze z przemyślanym układem oraz przestronnymi pomieszczeniami. Dodatkowym atutem są rozległe balkony i tarasy zapewniające malownicze widoki na otaczającą osiedle zieleń.

Wszystko to idzie w parze z solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań od czołowych producentów z branży budowlanej, takich jak firma Schöck.

Osiedle Forma Wysoka pozwala cieszyć się własną przestrzenią niezakłóconą przez metropolię

Elegancja dostosowana do potrzeb

Osiedle Forma Wysoka jest idealnym miejscem zarówno dla małej i dużej rodziny, jak i singli oraz par za sprawą szerokiej oferty mieszkań o różnym metrażu. Dostępne są apartamenty już od 27 m² – doskonałe kawalerki – aż do 97 m², odpowiadające na oczekiwania licznej rodziny. 1-, 2-, 3- lub 4-pokojowe lokum pozwoli wydzielić własną przestrzeń każdemu domownikowi, a przede wszystkim dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Letnie wieczory lokatorzy mogą spędzać na balkonie lub tarasie.

Parki otulające Formę Wysoką to nie jedyne zielone elementy krajobrazu. Przestrzeń dookoła osiedla przyozdabia drobna oraz wysoka roślinność. Klasyczna biel elewacji dopełniona o rysunki o wzorze drewna nada elegancji i ciepła budynkom, ale również sprawia, że idealnie współgrają z naturą znajdującą się wokoło.

Bezpieczeństwo na równi z estetyką

Osiedle Forma Wysoka charakteryzuje się niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo mieszkańców. Każde lokum wyposażone jest w antywłamaniowe drzwi klasy C, które cechują się również wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej, gwarantując, że do środka nie przedostaną się żadne hałasy dobiegające z holu. Mieszkania ulokowane na parterze dodatkowo zabezpieczone są roletami zewnętrznymi, które oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, nie pozwolą niepożądanym spojrzeniom wtargnąć do wnętrza, dbając tym samym o prywatność mieszkańców. Ponadto na osiedlu zamontowany jest monitoring z systemem nagrywania, co także wzmocni bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich mienia.

Osiedle Forma Wysoka jest idealnym miejscem zarówno dla małej i dużej rodziny

Niezwykła lokalizacja

Usytuowane z dala od głośnego centrum Wrocławia Osiedle Forma Wysoka pozwoli zbudować własną spokojną oazę z dala od rynku i jego obrzeży. Nie jest to jednoznaczne z rezygnacją z atrakcji oraz ułatwień, jakie gwarantuje miasto. Niecałe 10 minut dzieli nas od Bielan Wrocławskich – jednego z najszybciej rozwijającego się obecnie centrum rozrywkowo-kulturalnego we Wrocławiu, gdzie na mieszkańców czeka kino, restauracje, sklepy oraz kluby fitness.

W trosce o komfort mieszkańców

Balkony i tarasy z widokiem na zieleń otaczającą osiedle Forma Wysoka pozwalają mieszkańcom cieszyć się bliskością natury oraz chwilami relaksu na świeżym powietrzu. Deweloper zadbał, aby było one nie tylko atrakcyjnym elementem mieszkań, ale również ich konstrukcja i wykorzystane materiały były najwyższej jakości i dawały gwarancję komfortu użytkowania.

- "Podczas tworzenia osiedla Forma Wysoka dużą wagę przyłożono do problemu mostków cieplnych w mieszkaniach. Dlatego zdecydowano się na rozwiązania, które pozwolą skutecznie je wyeliminować, a tym samych zapewnią mieszkańcom pełen komfort termiczny." – mówi Wojciech Tonkowicz, Pełnomocnik Zarządu ds. Inwestycji z firmy Profit Development.

Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany a więc stanowi jej  naturalną kontynuację

Nośne elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb wykorzystane w konstrukcji budynków to system dedykowany wszystkim rodzajom balkonów oraz tarasów, w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany a więc stanowi jej  naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. Podczas budowy osiedla Forma Wysoka wykorzystano 461 sztuk łączników firmy Schöck.

Osiedle Forma Wysoka odpowiada na oczekiwania zarówno osób, które chcą żyć w zgodzie z rytmem dużego miasta jak i tych, które szukają ciszy i spokoju. To jedno z ostatnich takich miejsc we Wrocławiu, w którym możemy korzystać z tego, co daje nam zarówno natura, jak i miasto, a mieszkańcy sami wybierają to, co jest dla nich najważniejsze. Ponadto zastosowanie nowoczesnych technologii zapewni mieszkańcom pełną satysfakcję i komfort użytkowania lokali.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny