Aktualności

Letnia jadalnia

17.07.2012

Chyba nic tak nie cieszy rankiem tuż po obudzeniu, jak perspektywa zupełnie wolnego dnia, szczególnie przy pięknej pogodzie. Wtedy naprawdę chce się wstawać. Choćby po to, aby bez żadnego pośpiechu delektować się pysznym śniadaniem, które w ciepłe dni najlepiej smakuje na świeżym powietrzu… Przecież nie ma wspanialszego miejsca na posiłek w letni pogodny dzień niż nasz własny taras…

Letnia jadalnia – nic nie dodaje takiego uroku letnim dniom, jak posiłki na dworze, najlepiej we własnym ogrodzie. Wtedy wysiłek włożony w jego pielęgnację naprawdę cieszy, gdy na spokojnie, nie spiesząc się nigdzie, możemy podziwiać jego efekty. Nie bez znaczenia jest przecież otoczenie w jakim żyjemy. Dlatego szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem tak wiele uwagi poświęcają temu, aby ich posesje były jak najpiękniejsze.

Liczy się nie tylko dobór odpowiednich krzewów, drzew, czy kwiatów. Ważne są też meble ogrodowe, które koniecznie powinny być wygodne i dobrze komponować się z całą aranżacją stworzonej przez nas ogrodowej przestrzeni. Wygodne ławy lub fotele i do tego stół, przy którym zmieszczą się nie tylko członkowie rodziny, ale też bliscy przyjaciele, gwarantują nie tylko doskonały relaks, ale również wspaniałą zabawę wszystkim członkom letnich spotkań.

Aby na tarasie panowała wyjątkowa atmosfera, warto zadbać także o jego efektowną nawierzchnię. Ważne jest nie tylko to, aby materiał, jaki zostanie wybrany do jego wyłożenia był trwały i łatwy w utrzymaniu, ale również to, by w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu w ciepłe dni, pozwalał stworzyć odpowiedni nastrój. Bo przecież w lipcowe popołudnie ogórkowy chłodnik albo sałatka z młodych warzyw podana z domowym kompotem pachnącym porzeczkami, nigdzie nie będzie smakować lepiej niż we własnym ogrodzie.

Nie do przecenienia jest też klimat kolacji podanej na tarasie, kiedy to w ciepłym świetle lampionów, możemy razem z przyjaciółmi cieszyć się doskonałym smakiem grillowanych potraw w towarzystwie chrupiącego pieczywa czosnkowego, którym towarzyszy dobre czerwone wino. Wyjątkowy klimat jest przecież niezwykle istotny w miejscu, gdzie letnie biesiady czasem nie mają końca…

Źródło: Libet

Więcej

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet