Aktualności

Strop grzewczy Legalett

29.10.2018

Stosowany jest przeważnie na piętrze budynku budowanego na płycie Legalett. Jego zasada działania jest taka sama jak systemu grzewczego w fundamencie tzn. w stropie budynku zainstalowany jest system rur podłączony do jednostki grzewczej. Ciepłe powietrze cyrkuluje w płycie stropowej w obiegu zamkniętym.

System Grzewczy Legalett można zainstalować w stropach wykonanych z płyt filigranowych, typowych stropach żelbetonowych oraz w stropach drewnianych.

Wylanie stropu odbywa się wraz z zalaniem masą betonową systemu grzewczego. W ten sposób uzyskuje się monolityczną płytę stropową. Płytę taką należy izolować termicznie od pomieszczeń znajdujących się poniżej stropu, w celu zachowania odpowiedniego rozkładu temperatur na piętrze.

Nowe rozwiązanie: system rur grzewczych nazwany Systemem PP50 ma nieocenione zalety i pozwala na nieograniczone zastosowanie podłogowego systemu grzewczego Legalett w stropach budynków dwu- i wielokondygnacyjnych. Kanały grzewcze mają średnicę 50 mm, co umożliwia zmniejszenie grubości płyty do 120 mm (o ile obliczenia konstrukcyjne na to pozwolą).

źródło i zdjęcia: Legalett

Strop grzewczy Legalett

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: