Aktualności

Międzynarodowy konkurs KAN

16.07.2012

12 sekund – tyle czasu potrzebowali białoruscy instalatorzy, by zmontować najnowszy produkt spółki KAN – system KAN-therm Push Platinum. Po premierze instalacji na targach poznańskich „Instalacje”, przyszedł czas na jej prezentację na targach międzynarodowych.

Innowacyjny system KAN-therm Push Platinum, oprócz znanej z wcześniejszych wersji jakości, posiada dodatkowe walory, niespotykane dotąd na rynku: jest wyjątkowo trwały, a jednocześnie wygodny w montażu i niezawodny w użytkowaniu. Najlepszym sposobem, by się o tym przekonać okazał się zorganizowany przez KAN konkurs na jak najszybsze jego złożenie tj. obcięcie kawałka rury Platinum, przygotowanie jej do połączenia oraz naciągnięcie pierścienia zaciskowego na złączkę. Premiera konkursu miała miejsce podczas poznańskich targów Instalacje 2012. Wzięło w nim udział prawie tysiąc instalatorów obecnych na targach, a zwycięzca wykonał zadanie w 14,82 sek.

Pomysł na taką prezentację systemu okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego spółka KAN postanowiła kontynuować konkurs także na najważniejszych dla branży międzynarodowych imprezach targowych  - m.in. na majowych Targach Aqua-Therm w Kijowie oraz targach „Woda i Ciepło” w Mińsku. Jak dotąd, najlepsi w montażu nowatorskiego systemu KAN  okazali się białoruscy instalatorzy, którzy wykonali zadanie w 12 sekund. Na trzecim miejscu, za Polakami , znaleźli się przedstawiciele Ukrainy z wynikiem 18 sek.
- Już sam wynik świadczy o tym, jak szybki i prosty w montażu jest nowy system KAN, a to bardzo ważne z punktu widzenia osoby, która wykonuje instalację - podkreślają zgodnie zwycięzcy.

- Warto śledzić ten konkurs, bo będziemy kontynuowali go przez cały rok, na kolejnych imprezach targowych. Jest więc szansa na poprawienie wyniku -  zapowiada Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN.
System Kan-therm Push Platinum jest wygodny w montażu, dzięki zastosowaniu wielowarstwowej rury Platinum, utrzymującej nadany kształt. Ta właściwość materiału umożliwia dowolne profilowanie trasy rurociągów. Z kolei szeroki zakres dostępności rur Platinum w popularnych średnicach 14, 18, 25, 32 mm umożliwia realizację każdej instalacji wodnej i grzewczej w budynkach jedno- a także wielorodzinnych.
Zastosowanie samouszczelniającego się połączenia, nie wymagającego zastosowania pierścieni uszczelniających złączki (o-ringów), zapewnia jego niezawodność
.

Laserowo zgrzewana warstwa aluminium aż ośmiokrotnie redukuje wydłużenie termiczne rury oraz zabezpiecza przed przenikaniem tlenu, powodującego korozję metalowych części instalacji. Trwałość nowego systemu była* poddawana testowi KAN-therm T50, symulującemu 50 lat eksploatacji, przeprowadzonym w międzynarodowym laboratorium certyfikującym spółki.

Nowy system, za który spółka KAN została uhonorowana prestiżową nagrodą Złotego Instalatora 2011, trafił na rynek polski, rynki wschodnie (rosyjski, ukraiński, białoruski, litewski, łotewski, estoński) oraz południowe (węgierski, kraje bałkańskie).

Źródło: KAN

Więcej

Firma powiązana:

KAN

Telefon 85 749 92 00
www.kan-therm.com
kan@kan-therm.com

KAN