Aktualności

Stahlton poleca elementy montażowe Eco-Fix

02.07.2018

Punktowe mostki cieplne: Ciężkie elementy zewnętrzne typu balustrady, markizy, anteny satelitarne czy daszki, mocowane są do ściany budynku za pomocą stalowych elementów złącznych, takich jak śruby, kotwy czy dyble.

Aby zamocować je w ścianie, muszą przechodzić one przez warstwę termoizolacji, co w efekcie prowadzi do jej przebicia i powstawania punktowych mostków cieplnych.

Ze względu na stosowanie coraz to grubszych warstw izolacji termicznej ścian, elementy łącznikowe osiągają znaczne długości. Wraz ze wzrostem długości zwiększa się ich sprężystość, co w przypadku obciążeń elementu zewnętrznego np. przez podmuchy silnego wiatru, może prowadzić do odkształceń, uszkodzeń i pęknięć elewacji w rejonie połączenia oraz do wnikania wilgoci do przegrody budowlanej.

Problemem może być również mocowanie lżejszych elementów, takich jak lampy, tablice informacyjne, obejmy rur spustowych itp. Ze względu na brak możliwości zamocowania ich bezpośrednio w warstwie ocieplenia, elementy tego typu muszą być również mocowane do ściany budynku za pomocą długich elementów złącznych. Wynika to z bardzo niskiej wytrzymałości na wyrywanie czy nacisk materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna czy polistyren.

Szczególnie newralgicznym miejscem jest ościeże okienne i drzwiowe, gdzie często mocowane są prowadnice rolet, zawiasy okiennic czy balustrady przy portfenetrach.

Elementy montażowe Eco-Fix

Rozwiązaniem tych problemów są oferowane przez naszą firmę elementy montażowe z grupy produktowej Eco-Fix. Służą one do eliminacji punktowych mostków cieplnych powstających na wskutek przebicia warstwy izolacji termicznej budynku przez łączniki z materiałów o bardzo dużej  przewodności cieplnej (λStal=48 W/m*K). Łączniki montażowe Eco-Fix pozwalają na łatwe mocowanie w ścianie budynku zarówno lekkich elementów zewnętrznych takich jak lampy, tablice czy obejmy rur spustowych, jak również ciężkich, takich jak balustrady, markizy, daszki, anteny satelitarne, poręcze itp.

Elementy Eco-Fix wykonane są z twardej pianki poliuretanowej (PUR) lub polistyrenu ekspandowanego (EPS) o dużej gęstości i bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych.Po wbudowaniu stanowią integralną część przegrody budowlanej i gwarantują stabilne podłoże do mocowania elementów zewnętrznych. Dzięki swoim właściwościom materiałowym nie odkształcają się pod wpływem obciążenia czy warunków atmosferycznych, a połączenie elementu zewnętrznego z elewacją jest wolne od pęknięć i szkód budowlanych.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Stahlton poleca elementy montażowe Eco-Fix

Firma powiązana:

Stahlton Polska

Telefon 71 317 79 22
www.stahlton.pl
biuro@stahlton.pl

Stahlton Polska
Zobacz produkty: