Aktualności

Podokiennki ECOMUR w ofercie Stahlton

22.10.2018

Podokienniki ECOMUR oferowane są w różnych przekrojach i  szerokościach, co umożliwia dopasowanie ich wysięgu do rodzaju stolarki i grubości ocieplenia budynku. Praktycznym i estetycznym uzupełnieniem parapetów są specjalnie zaprojektowane zabezpieczenia tylne i boczne, zapobiegające dostawaniu się wody pod stolarkę okienną. Rowek umieszczony w kapinosie powoduje, że krople wody deszczowej urywają się, zamiast ściekać po ścianie, a pod oknem nie dochodzi do zawilgocenia elewacji.

Jasnoszary kolor oraz właściwości materiałowe ograniczają rozszerzalność cieplną podokienników, eliminując ryzyko powstawania pęknięć na połączeniu parapetu z elewacją.  Odpowiednie wyprofilowanie podokienników ze spadkiem gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody bez potrzeby wycinania spadku w ociepleniu ściany przed ich osadzeniem. Dla wszystkich podokienników oferowane są dodatkowo kleje, fugi, silikony oraz inne akcesoria systemowe "Stahlton".

Podokienniki ECOMUR charakteryzują się gładką powierzchnią bez występowania raków, kawern oraz ubytków, co pozwala na ich łatwe czyszczenie i pielęgnację. Materiał, z którego są wykonane, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem produktu jest jego odporność na warunki atmosferyczne, a co za tym idzie jego długowieczność.  Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie, najpopularniejszym z oferowanych podokienników jest typ Ecolino (EL). Produkt ten może być uzupełniony przez boczne zabezpieczenia przeciwko przenikaniu wilgoci do ościeży.

Natomiast podokienniki typu EJ z zintegrowaną wkładką ze styropianu EPS idealnie nadają się do budynków wznoszonych w technologii energooszczędnej oraz pasywnej. Podokienniki tego typu są zastosowane w celu wyeliminowania mostków cieplnych powstających pod stolarką w ościeżach ścian jednowarstwowych oraz w progach drzwi balkonowych, tarasowych i wejściowych.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Podokiennki ECOMUR w ofercie Stahlton

Firma powiązana:

Stahlton Polska

Telefon 71 317 79 22
www.stahlton.pl
biuro@stahlton.pl

Stahlton Polska
Zobacz produkty: