Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Podokiennki ECOMUR w ofercie Stahlton

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-10-22

Podokienniki ECOMUR oferowane są w różnych przekrojach i  szerokościach, co umożliwia dopasowanie ich wysięgu do rodzaju stolarki i grubości ocieplenia budynku. Praktycznym i estetycznym uzupełnieniem parapetów są specjalnie zaprojektowane zabezpieczenia tylne i boczne, zapobiegające dostawaniu się wody pod stolarkę okienną. Rowek umieszczony w kapinosie powoduje, że krople wody deszczowej urywają się, zamiast ściekać po ścianie, a pod oknem nie dochodzi do zawilgocenia elewacji.

Jasnoszary kolor oraz właściwości materiałowe ograniczają rozszerzalność cieplną podokienników, eliminując ryzyko powstawania pęknięć na połączeniu parapetu z elewacją.  Odpowiednie wyprofilowanie podokienników ze spadkiem gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody bez potrzeby wycinania spadku w ociepleniu ściany przed ich osadzeniem. Dla wszystkich podokienników oferowane są dodatkowo kleje, fugi, silikony oraz inne akcesoria systemowe "Stahlton".

Podokienniki ECOMUR charakteryzują się gładką powierzchnią bez występowania raków, kawern oraz ubytków, co pozwala na ich łatwe czyszczenie i pielęgnację. Materiał, z którego są wykonane, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym atutem produktu jest jego odporność na warunki atmosferyczne, a co za tym idzie jego długowieczność.  Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie, najpopularniejszym z oferowanych podokienników jest typ Ecolino (EL). Produkt ten może być uzupełniony przez boczne zabezpieczenia przeciwko przenikaniu wilgoci do ościeży.

Natomiast podokienniki typu EJ z zintegrowaną wkładką ze styropianu EPS idealnie nadają się do budynków wznoszonych w technologii energooszczędnej oraz pasywnej. Podokienniki tego typu są zastosowane w celu wyeliminowania mostków cieplnych powstających pod stolarką w ościeżach ścian jednowarstwowych oraz w progach drzwi balkonowych, tarasowych i wejściowych.

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny