Aktualności

Zlewozmywaki z powierzchnią antybakteryjną – czystość najwyższej próby

04.07.2012

Kuchnia idealna jest nie tylko piękna i funkcjonalna, ale również bezpieczna dla użytkowników. Czystość i higiena w miejscu przygotowywania i spożywania posiłków jest dla wielu osób priorytetem. W odpowiedzi na ich potrzeby, firma Deante wprowadziła innowacyjną technologię, która aż w 99,9% niszczy bakterie i pleśń na powierzchni zlewozmywaków.

Wbrew powszechnemu mniemaniu kuchnia nie jest najczystszym miejscem w naszych domach. Wprost przeciwnie - pomieszczenie, w którym przygotowujemy codzienne posiłki dla rodziny stanowi idealne miejsce dla rozwoju drobnoustrojów jak bakterie, grzyby i roztocza. Jak pokazało badanie przeprowadzone przez pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, szczególnie narażone na niebezpieczne zanieczyszczenia są zlewozmywaki.

Ze względu na dużą ilość wody i resztek żywności na zmywakach po myciu naczyń, tworzą środowisko, w którym mogą namnażać się pleśń i bakterie nawet tak groźne jak salmonella, legionella czy E.coli. Można próbować walczyć z nimi stosując silne i uciążliwe dla środowiska naturalnego środki chemiczne lub zaufać nowoczesnej technologii, która pozwala skutecznie chronić kuchnię przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Stworzona przez Deante powierzchnia antybakteryjna powstała przy zastosowaniu zaawansowanej nanotechnologii wykorzystującej jony najwyższej czystości srebra. Roztwór tego metalu dodawany jest na etapie produkcji do masy, z której produkowane są zlewozmywaki, dzięki czemu zostaje równomiernie rozprowadzony w całym produkcie, pozwalając uzyskać trwałość i skuteczność znacznie wyższą niż w przypadku zastosowania samej powłoki.

Srebro charakteryzuje się znanymi od wieków właściwościami bakteriobójczymi, grzybobójczymi i przeciwpasożytniczymi, co sprawia, że skutecznie niszczy drobnoustroje i pleśń. Jest w związku z tym stosowane do produkcji domowych środków czystości, a nawet wyposażenia szpitali. W chwili kontaktu bakterii z powierzchnią zlewozmywaka, jony srebra wiążą się z ich enzymami, blokując ich aktywność. Prowadzi to do zahamowania procesu namnażania, a ostatecznie – do wyginięcia bakterii.

Technologia równomiernego rozprowadzania roztworu metalu w materiale, z którego produkowane są zlewozmywaki Deante i jego szczególne właściwości sprawiają, że działa on na całej powierzchni, nie ulega starciu czy wypłukaniu i zapewnia nieomal dożywotnią ochronę. Srebro jest nietoksyczne, nie ma zapachu i jest bezbarwne, dzięki czemu nie wpływa na wygląd zlewozmywaków i nie jest w żadnej sposób widoczne ani wyczuwalne dla ich użytkowników.

Powierzchnia antybakteryjna Deante zastosowana została w produktach z kolekcji Modern. Poza innowacyjną technologią, obie linie wyróżnia funkcjonalność i niecodzienny design. Dostępne w czterech, modnych kolorach, granitowe zlewozmywaki Modern zaprojektowane zostały przez Marcjannę Kołat - absolwentkę Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współzałożycielkę Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce.

Wyróżnia je nowoczesne wzornictwo, oparte na prostych i bardzo eleganckich liniach oraz prostokątny kształt komory. Wszystkie produkty wyposażone w stalowy kosz oraz elegancką zatyczkę typu cap-flow z automatycznym korkiem w dużej komorze, dzięki której resztki osadzające się na sitku są niewidoczne.

Zlewozmywaki z powierzchnią antybakteryjną – czystość najwyższej próby. Stosowana w produktach Deante innowacyjna powierzchnia antybakteryjna sprawia, że zlewozmywaki tej marki, pozostając eleganckim elementem wyposażenia kuchni, pomagają również zadbać o nieskazitelną czystość i higienę. Gwarancja wieloletniej ochrony przed drobnoustrojami przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów sprawiają, że produkty firmy służą użytkownikom z niezmienną skutecznością przez długie lata.

Źródło: Deante

Więcej

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante