Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Termo Organika: Komfortowe ciepło i dobra energia w krakowskim Domu Dziecka

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2017-10-30

Trwa termomodernizacja placówki oświatowo–wychowawczej dla matek z małymi dziećmi, której od ponad dekady pomaga Termo Organika, największy producent styropianu oraz Kompletnego Systemu Ociepleń. Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki odwiedziła podopiecznych krakowskiego Domu Dziecka i osobiście sprawdziła postęp prac.

Omenaa Mensah po raz kolejny w tym roku spotkała się z młodymi mamami oraz ich pociechami. Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce nie tylko dla dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek.

- "Każdy niedocieplony budynek to nie tylko wysokie rachunki, ale także nieprzyjemny chłód, który przekłada się na brak komfortu mieszkańców, w tym wypadku mam i ich dzieci. Dlatego cieszę się, że podopieczni ośrodka będą mieć nie tylko tej zimy, ale i przez następne lata po prostu ciepłe i sprzyjające pozytywnej atmosferze warunki. Warto podkreślić, że termomodernizacja ośrodka jest przeprowadzana z wykorzystaniem najwyższej jakości Kompletnego Systemu Ociepleń od Termo Organiki, a na ściany zostanie położna aż 15 cm warstwa styropianu Galaxy Fasada" – mówi Omenaa Mensah.

– "Cieszę się, że mogłam ponownie spotkać te wspaniałe kobiety i ich cudowne dzieci. Mamy, które poznałam są bardzo silne i odważne. Mimo trudnej sytuacji osobistej nie poddają się i dążą do swoich celów. Za każdą z nich trzymam bardzo mocno kciuki. W ośrodku mają coraz lepsze warunki. W pierwszej połowie roku udało nam się wspólnie pomalować jego pomieszczenia, jestem dumna że mogę być częścią tych zmian."

Trwa termomodernizacja placówki oświatowo–wychowawczej dla matek z małymi dziećmi

Krakowski ośrodek charakteryzuje rodzinna atmosfera, która pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły. Stała, konsekwentna pomoc Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest od 12 lat. Firma w 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- "Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy 1 grosz na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie całkiem sporej kwoty pieniędzy, która corocznie wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim" - mówi Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki.

- "Termo Organikę z Omeną połączyły wspólne cele,  m.in. pomocy najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że nasza ambasadorka zechciała zaangażować swoją energię w pomoc jednemu z ośrodków, którymi się opiekujemy."

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego. Firma pomaga także w realizacji projektu fundacji Omenaa Foundation, która w tym roku rozpoczęła  budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny