Aktualności

Stropy RECTOR idealne do renowacji

18.09.2018

Stropy RECTOR świetnie nadają się w przypadkach konieczności wymiany starych, drewnianych stropów. W zależności od rozpiętości ich masa rozpoczyna się już od 10 kg/m2. Również lekkość i szybkość montażu jest ich dużą zaletą, szczególnie jeśli chodzi o system Rectolight.

W przypadkach gdy nie można obciążać niższych, istniejących stropów  zastosować można belki umożliwiające wykonanie stropów bez podpór montażowych.

  • Stropy w najniższych układach posiadają ciężar własny już od 187 kg/m2, co ma znaczenie dla obciążeń przenoszonych przez ściany i fundamenty
  • Minimalne zalecane oparcie belki stropowej wynosi 7cm
  • Stropy montowane są w ręczny sposób, nie ma konieczności wykonania żeber rozdzielczych
  • Stropy wykonuje się na jednej lub dwóch podporach montażowych, ale istnieje również specjalna gama belek umożliwiająca montaż bezpodporowy

Firma RECTOR skutecznie stosuje swoją metodę kotwienia belek i wykonania cofniętego wieńca wzdłuż istniejącej ściany. Strunobetonowe belki stropowe wpuszcza się w gniazda wykute w istniejących murach w rozstawach co 59 cm, na głębokość min 7 cm. Belki opiera się na podporach montażowych lub wypoziomowanych wcześniej podlewkach betonowych. Pierwszy rząd pustaków (deklowanych) maksymalnie obniża się tak aby uzyskać miejsce do przeprowadzenia wieńca z dwóch lub czterech prętów, a następnie kotwi się go w prostopadłych ścianach. Zastosowanie specjalnej gamy belek pozwala na wykonanie stropów bez podpór montażowych co jest ogromną zaletą szczególnie gdy niższe kondygnacje są stale użytkowane lub gdy wykonuje się nowy strop nad starym.


źródło i zdjęcia: RECTOR Polska Sp. z o.o.

Stropy RECTOR idealne do renowacji

Firma powiązana:

RECTOR Polska Sp. z o.o.

Telefon 32 626 02 60
www.rector.pl
info@rector.pl

RECTOR Polska Sp. z o.o.
Zobacz produkty: