Aktualności

Oryginalne zdobienie nawierzchni

03.07.2012

W nowej kolekcji Libet STAMPO pojawiły się ciekawe możliwości znakowania nawierzchni. Na życzenie architekta, możliwe jest wybiórcze śrutowanie kostek lub płyt, dzięki czemu na ich powierzchni uzyskiwane są płaskie, lekko chropowate wzory.

Śrutowanie betonowych elementów stwarza zupełnie nowe możliwości projektowe dla architektów i dizajnerów projektujących przestrzenie publiczne.

Metoda pozwala uzyskać trwałe znaki, które mogą pełnić funkcję zdobniczą, jak i stać się swego rodzaju pomnikiem upamiętniającym np. ważne wydarzenia historyczne.

Szablony, przygotowywane ściśle według projektu zleceniodawcy, pozwalają na precyzyjne przeniesienie zaplanowanego symbolu bądź napisu na powierzchnie płyt i kostek.

Oryginalne zdobienie nawierzchni – śrutowanie polega na uderzaniu z ogromną siłą w zewnętrzną powierzchnię elementu poddawanego obróbce drobnymi metalowymi kulkami (śrutami), które obijają beton. W ten sposób powstaje chropowata powierzchnia o nieco innym odcieniu, niż podstawowy kolor materiału.

Źródło: Libet

Więcej

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet