Aktualności

Fondital i Nova Florida chronią Twoje zdrowie

31.08.2009

Dobry system ogrzewania nie jest potrzebny jedynie by przetrwać sezon zimowy, ale oznacza również, a może przede wszystkim inwestycję w swoje zdrowie. Poprzez użycie instalacji z grzejnikami Fondital i Nova Florida pracującymi na niskiej temperaturze, zmniejszają się ruchy konwekcyjne, dzięki czemu unikamy ruchu pyłków obecnych w pomieszczeniu. Tak właśnie tworzy się zdrowy klimat w pomieszczeniu, szczególnie zalecany alergikom, osobom mającym  problemy z oddychaniem oraz instytucjom użyteczności publicznej takimi jak szkoły i szpitale.

Chińskie grzejniki z azbestem

Podczas Wystawy Convegno Expo Confort, która odbyła się w marcu 2008 w Mediolanie, włoska Policja zatrzymała produkty chińskich firm sprzedawane nie tylko we Włoszech, ale również w całej Europie i w Polsce. Nie spełniały one wymogów prawnych Unii Europejskiej dotyczących pochodzenia, certyfikatów oraz używanych materiałów.

Produkty „Made in China” rozpowszechniane były jako „Made in Italy”. Zostały sfałszowane nieistniejące certyfikaty skopiowane od Włoskich producentów, powodując szkody moralne i materialne. Imitowano marki i opakowanie produktów włoskich. Grzejniki były wykonane z azbestu, czyli materiału toksycznego.

Używanie azbestu jest zabronione Dyrektywą Europejską 1999/77, która weszła w życie 1 stycznia 2005 roku. Azbest jest materiałem, który z upływem lat uwalnia bardzo toksyczne pyły. Zostało udowodnione bezpośrednie powiązanie między używaniem azbestu, a zachorowaniem na raka dróg oddechowych. W chińskich grzejnikach skontrolowanych podczas targów obecne było 42 proc. zawartości azbestu.

Ochrona jakości Made in Italy

Fondital i Nova Florida, zaangażowane na froncie zapobiegania fałszerstwom, które pożerają gospodarkę i wzmacniają nielegalny i skorumpowany handel, stworzyły międzynarodowe stowarzyszenie - Airal.  Razem z innymi producentami walczą przeciwko nielegalnej konkurencji i fałszowanej produkcji.

Zatrzymane chińskie grzejniki zawierające azbest są jedynie małą częścią tych, które są obecne na rynkach światowych. Nie należy ufać złudnym cenom itrzeba kontrolować pochodzenie grzejników.

Informacje o produktach na stronie www.fondital.pl.