Aktualności

Powietrzne ogrzewanie podłogowe Legalett

18.05.2018

Alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania domu za pomocą grzejników jest system ogrzewania podłogowego. Instalacja grzewcza rozprowadzona w podłodze to najwygodniejsza forma ogrzewania pomieszczeń, posiadająca liczne zalety.

Niższe parametry grzania w takim systemie to realne oszczędności. Temperatura nośnika ciepła jest niższa niż w systemie tradycyjnym, w ten sposób dochodzi do oszczędności.

Kolejną zaletą jest równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia - grzana jest cała powierzchnia podłogi danego pokoju. Ciepłe powietrze wędrując od podłogi w górę  szybciej pozwala poczuć ciepło niż przy uruchomieniu grzejników.

Zastosowanie ogrzewania podłogowego to także korzyść w postaci wyeliminowania grzejników, które sprawiają, że pomieszczenie jest mniej ustawne.

Legalett, łączący ogrzewanie podłogowe i fundament to jedyny taki produkt na naszym rynku.
System grzewczy Legalett to nietypowe rozwiązanie jak na podłogówkę, otwierające całkiem nowe możliwości dla użytkownika. Jest najmniej awaryjnym i najbardziej bezpiecznym systemem ogrzewania podłogowego. Polega na rozprowadzeniu ciepłego powietrza w kanałach zatopionych w płycie fundamentowej lub po prostu w podłodze np. na stropie. Kanały te tworzą obiegi zamknięte pod całą powierzchnią budynku.

Dobrze zaizolowana  i nagrzana płyta działa na zasadzie "akumulatora" ciepła, który oddaje do pomieszczeń tyle energii cieplnej, ile wynika z zapotrzebowania w danej chwili. Ponadto zapewnia łatwość w utrzymaniu stabilnej temperatury wewnątrz budynku, nawet przy załamaniach pogody czy przerwie w dostawie prądu. Nie istnieje niebezpieczeństwo awaryjnych przecieków wody czy zamarznięcia instalacji wodnej.

System grzewczy działa jako podstawowe ogrzewanie dla całego budynku. Temperaturą można sterować w każdym pomieszczeniu. Rozkład temperatury jest zbliżony do idealnego ze względu na fizjologię człowieka: nasze stopy są ciepłe, natomiast na wysokości głowy temperatura spada.

Ogrzewanie płytowe pozwala zaoszczędzić przestrzeń podokienną wolną od kaloryferów i lepiej wykorzystać powierzchnię użytkową, zapewniając jednocześnie komfortową temperaturę wnętrza. Nie musimy się już martwić o ustawienie biurka, kanapy itp. tak aby nie zakrywać grzejnika utrudniając w ten sposób ogrzewanie pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe eliminuje tę niedogodność.

Obsługa eksploatacyjna systemu jest bardzo prosta - ogranicza się jedynie do obsługi termostatu naściennego umieszczonego w ogrzewanym pomieszczeniu. Zamknięty system kanałów nie potrzebuje ani czyszczenia ani konserwacji.

W odróżnieniu od innych systemów ogrzewania podłogowego, Legalett może być stosowany z każdym rodzajem podłogi, co w żadnym stopniu nie zakłóca procesu ogrzewania. Przy zwykłych warunkach eksploatacyjnych płyta nigdy nie osiąga wysokich temperatur. Temperatura podłogi 22°C do 24°C zapewnia brak prądów konwekcyjnych powietrza. Dzięki temu kurz nie podnosi się i pozostaje na poziomie podłogi, co jest dużą zaletą w przypadku chorób na tle alergicznym. Ciepłe powietrze płynące w fundamencie Legalett krąży w obiegu zamkniętym, w ten sposób wykluczone jest zanieczyszczenie powietrza czynnikami wywołującymi alergie. Ogrzewanie podłogowe nie unosi kurzu z bakteriami i drobnoustrojami, nie wysusza powietrza i nie jonizuje go niekorzystnie.

Ogrzewanie podłogowe w sypialni

Często podnoszony temat to czy stosować ogrzewanie podłogowe w sypialni? Nie ma żadnych przeciwwskazań przed zastosowaniem tego rozwiązania również w sypialni. Niższy parametr grzania sprawia, że cyrkulacja powietrza jest mniejsza niż w przypadku grzania grzejnikami. Tak więc nie zachodzi obawa o zwiększenie zagrożenia alergiami na wypadek zastosowania ogrzewania podłogowego.

Instalacja ogrzewania podłogowego to oszczędności i komfort korzystania.

źródło i zdjęcia: Legalett

Powietrzne ogrzewanie podłogowe Legalett

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: