Aktualności

Płyta fundamentowa Legalett typu SLAB

02.07.2018

Legalett to jedyna płyta fundamentowa posadowiona bezpośrednio na gruncie, która otrzymała pełną Aprobatę Techniczną ITB AT-15-2151/96.

Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię, co umożliwia budowę w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie.

Płyta posadowiona jest płytko więc można bez wykonywania wykopów stosować ją na terenach o wysokim poziomie wody gruntowej. Krótki cykl budowlany – 4 do 7 dni (130 m2) – przyspiesza znacznie budowę domu oraz obniża jej koszty. Każdy fundament Legalett projektowany jest indywidualnie w zależności od wymagań gruntowych i konstrukcyjnych budynku. W oparciu o dokumentację projektową powstaje doskonale dopasowana do budynku i Państwa potrzeb płyta fundamentowa.

Dane techniczne:

  • Konstrukcja: płyta żelbetowa gr. 20 cm posadowiona na żwirowej podsypce gr. min. 30 cm i połączona z drenażem opaskowym
  • Beton: klasy C-16/20
  • Zbrojenie: siatki zgrzewane z prętów stalowych
  • Izolacja termiczna: twarde płyty styropianowe (EPS 200,XPS,Hydro) ułożone bezpośrednio na podłożu (gr. izolacji wg projektu, standardowo od 20 cm).

źródło i zdjęcia: Legalett

Płyta fundamentowa Legalett typu SLAB

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: